صدیقی: مسئولین درد فقرا را از نزدیک لمس کنند صدیقی: مسئولین درد فقرا را از نزدیک لمس کنند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صدیقی: مسئولین درد فقرا را از نزدیک لمس کنند

صدیقی: مسئولین درد فقرا را از نزدیک لمس کنند

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه پایتخت با بیان اینکه مدیر باید دلسوز و از مردم باشد، اظهارداشت: مدیران باید از اشراف و متکبران و خودشیفتگان فاصله داشته و از طبقات ضعیف جوشیده باشند.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح‌کرد: پیغمبر اکرم(ص) درد یتیمی کشیده بود لذا درد یتیمان را داشت و درد ناداری را لمس کرده بود از این رو هیچ‌وقت فقرا و پابرهنگان را از یاد نمی‌برد.

صدیقی ادامه داد: سخن روز مردم مشکل اقتصادی است. مشکل اقتصادی در همه چیز اثر می‌گذارد این مشکلات در فرهنگ، اخلاق، روحیه و روان افراد جامعه اثر می‌گذارد، در آرامش خانواده تأثیر بسزایی دارد. مسأله اقتصادی قوام هر جامعه است و پایه و اساس سعادت جامعه است.

وی در ادامه یادآورشد: پالایشگاه خلیج‌فارس را نیروهای جهادی راه‌اندازی کردند و مسأله آب خوزستان نیز توسط سپاه حل شد.

حجت‌الاسلام صدیقی با تأکید بر اینکه باید با فساد برخورد شود، افزود: طبق قانون با خائنان اقتصادی کشور برخورد قاطع صورت گیرد و در فرصت مناسب مجازات‌های عبرت‌آمیز برای متخلفان اعمال شود.

خطیب نماز جمعه تهران، گفت: آنچه الان در جامعه شاهد آن هستیم معلول علت‌ها، سوءمدیریت‌ها و عدم توجه در مدیریت کشور است. مدیر هم باید حفیظ باشد، هم علیم باشد و هم کارشناس و کاردان باشد و تحفظ نفس داشته باشد و سیاسی‌بازی نکند. اعتبار ملت را حفظ و پول ملت را ارزش دهد و فضای عمومی جامعه را به آرامش برساند.

خطیب نماز جمعه تهران، تصریح کرد: باید مسئولین بین مردم، فقرا، جنوب شهری‌ها، حاشیه‌نشین‌ها، جانبازان، از کارافتادگان در تولید، ورشکسته‌شدگان و سرگردانانی که بروکراسی اداری درها را بر روی آن بسته بیایند و درد آنها را از نزدیک لمس کنند.

حتما بخوانید:  مبارزه با کرونا در ایران شبانه شد!

وی با تأکید بر اینکه گذشته‌ها گذشته است و حال باید ببینیم چه می‌توان کرد، گفت: در این حوادث سنگین که آن را لمس می‌کنیم نباید بحران و غیرقابل حل بودن به آنها بگوییم یک ملتی که جنگ هشت ساله را تجربه کرده و با توکل به خدا و کمک گرفتن از حضرت حجت توانست از آن مشکل عبور کند از این جنگ اقتصادی هم می‌تواند عبور کند البته به شرطه‌ها و شروطه‌ها.

صدیقی اضافه کرد: دو نوع برخورد می‌توان در این شرایط داشت؛ سختی‌ها را فرصت تلقی کرد وقتی بر طلا چکش می‌زنیم قیمتش بالا می‌رود اما وقتی به فلز بی‌قیمتی چکش می‌زنیم از بین می‌رود. باید مردان عهده‌دار مدیریت از حالت‌های ثابت عبور کنند و به صورت انسان‌هایی که در معرکه هستند و از هر سمتی تیر، بمب و موشک به سمتشان می‌آید عمل کنند. سرباز و فرماندهی در جنگ با سرباز و فرمانده در رفاه فرق دارد.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه رهبری فرمودند امروز اتاق جنگ آمریکا وزارت خزانه‌داری آمریکاست، گفت: در مسأله خودروسازی با این همه سابقه همچنان وابسته هستیم و تا مسأله تحریم مطرح می‌شود بازار خودرو ملتهب می‌شود این چه وضعی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *