علت ورود نیرو‌های نظامی قطر به خاک عربستان علت ورود نیرو‌های نظامی قطر به خاک عربستان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علت ورود نیرو‌های نظامی قطر به خاک عربستان

علت ورود نیرو‌های نظامی قطر به خاک عربستان

تابناک نوشت: وزارت دفاع قطر اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور برای حضور در رزمایش «سپر جزیره ۱۰» وارد پایگاه هوایی «ملک عبدالعزیز» در منطقه الشرقیه عربستان شدند.

به نوشته روزنامه العرب قطر، در بیانیه وزارت دفاع قطر آمده است که هدف از این رزمایش، افزایش هماهنگی‌ها میان نیروهای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و برنامه‌‌ریزی‌ برای استراتژی‌های نظامی است.

سرتیپ «خمیس محمد دبلان» فرمانده نیروهای شرکت کننده در این رزمایش نیز در این خصوص گفت: این تمرین نظامی رشته روابط میان کشورهای شورای همکاری خلیج [فارس] را تقویت کرده و موجب همکاری و هماهنگی در زمینه نظامی برای مقابله با تهدیدات مختلف می‌شود.

علت ورود نیرو‌های نظامی قطر به خاک عربستان

ورود نظامیان قطری به عربستان/ترامپ: عروس داعش را نمی‌پذیریم/ روایت «بندر بن سلطان» از موضع ایران در جنگ کویت/احتمال میانجیگری چین بین ایران و عربستان سعودی

شبکه العربیه در گزارشی با اعلام اینکه رزمایش «سپر جزیره ۱۰» از روز شنبه هفته آتی آغاز خواهد شد، مدعی شده است که رزمایش مزبور بزرگ‌ترین تمرین نظامی از حیث تعداد نیروها و ادوات به کار رفته در قالب شورای همکاری خلیج فارس است. رزمایش «سپر جزیره ۹» در فوریه سال ۲۰۱۳ در کویت برگزار شد.

حضور قطر در این رزمایش مشترک در حالی است که دولت‌های سعودی و امارات و بحرین به همراه مصر از ژوئن ۲۰۱۷ این کشور را در محاصره اقتصادی قرار داده و روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کرده‌اند.

با وجود تنش در روابط این کشورها، اما قطر خود را همچنان در ذیل شواری همکاری خلیج فارس می‌داند، به طوریکه در اجلاس سالانه این شورا در دسامبر ۲۰۱۸ در ریاض، قطر در سطح معاون وزیر خارجه خود حضور یافت.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  جنیفر لوپز و الکس رودریگز رسماً جدا شدند

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *