علم‌الهدی رای ندادن را به نماز نخواندن تشبیه کرد علم‌الهدی رای ندادن را به نماز نخواندن تشبیه کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علم‌الهدی رای ندادن را به نماز نخواندن تشبیه کرد

علم‌الهدی رای ندادن را به نماز نخواندن تشبیه کرد

فارس: امام جمعه مشهد گفت: اینکه برخی می‌گویند چون شورای نگهبان گفته فلانی صلاحیت ندارد پس من رای نمی‌دهم مثل این است که بگویی نماز هم نمی‌خوانم، تو مسلمانی، اهل عبادتی و خدا را قبول داری نمی‌توانی این حرف را بزنی.

علم‌الهدی رای ندادن را به نماز نخواندن تشبیه کرد

علم‌الهدی:

* افرادی که یک کلمه از حرف‌های من را می‌گیرند و در فضای مجازی پخش می‌کنند و استهزا می‌کنند اگر مرد هستند بیایند دلیلی که پشت حرف من است را نیز بشنوند و پخش کنند، من از خودم حرف نمی‌زنم حرف پیامبر(ص) است، کسی که بگوید من در انتخابات شرکت نمی‌کنم بر اساس روایت پیامبر(ص) مسلمان نیست چه برسد به قلم شکسته‌ای که می‌گوید در انتخابات شرکت نکنید؛ اینکه نزدیک انتخابات مقام معظم رهبری و مراجع فتوا می‌دهند شرکت در انتخابات یک واجب شرعی است بر اساس همین روایت است.

* (با اشاره به بعضی سخنان در واکنش به رد صلاحیت‌ تعدادی از نامزدهای ریاست جمهوری): اینکه برخی می‌گویند چون شورای نگهبان گفته فلانی صلاحیت ندارد پس من رای نمی‌دهم مثل این است که بگویی نماز هم نمی‌خوانم، تو مسلمانی، اهل عبادتی و خدا را قبول داری نمی‌توانی این حرف را بزنی.

* هر چه رهبری بعنوان ولی فقیه بگویند قول الفصل است، شورای نگهبان، شورای نگهبان قانون اساسی است نه شورای نگهبان مصلحت.

* احراز صلاحیت بر اساس یک سلسله اطلاعات رسیده از ۶ دستگاه و منبع رسمی کشور شامل قوه قضاییه، دیوان محاسبات، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، دستگاه اطلاعاتی وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی توسط شورای نگهبان انجام می‌شود و بر اساس حرف و نظر دیگران نیست.

حتما بخوانید:  انتقاد تند محبی از ولعِ اصولگرایانِ مجلس

* بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس این اطلاعات، وظیفه قانونی شورای نگهبان است؛ اگر با این اطلاعات صلاحیت یک نفر برایشان احراز نشد دلیل بر این نیست که آن فرد صالح نیست، بلکه او ممکن است صالح باشد اما شورای نگهبان به عنوان یک نهاد قانونی برایش احراز نشده است. باید فحش داد؟ اگر کسی اعتراض دارد باید از منبع اطلاعاتی پیگیری کند.

* اینکه به شورای نگهبان بگوییم مصلحت را در نظر بگیر مثل این است که در یک بازی فوتبال به دروازه بان بگوییم برو گل بزن؛ گل زدن کار خوبی است اما وظیفه دروازه‌بان چیز دیگری است و اگر بخواهد گل بزند دروازه را باید رها کند. در راس نظام ولی فقیه وجود دارد و هرچه مصلحت باشد دستور می‌دهد.

* ۴۲ سال است نزدیک انتخابات رسانه‌های صهیونیست این حرف‌ها را زده‌اند و مشروعیت انتخابات را زیر سوال برده‌اند، کسی هم که در داخل این حرف را بزند و بگوید بخاطر احراز صلاحیتهای شورای نگهبان جمهوریت وجود ندارد دانسته یا ندانسته همدست انها و مثل مورچه‌ای است که وقتی آب به لانه‌اش افتاد گفت دنیا را آب برد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *