عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه

عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه

برترین‌ها: همزمان با اعلام رییس جمهور ترکیه مبنی بر اعزام هواپیمای آب پاش از ایران برای کمک به مهار آتش سوزی مناطق جنگلی در جنوب و غرب ترکیه، رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع این خبر را تائید کرد.

عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه

اردوغان:‌ ایران به ترکیه هواپیمای آب‌پاش‎‎ فرستاده است

بی بی سی گزارش داد: رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه از اعزام هواپیمای آب پاش از ایران برای کمک به مهار آتش سوزی مناطق جنگلی در جنوب و غرب ترکیه خبر داده است.

اردوغان که برای بازدید از مناطق آسیب دیده از آتش سوزی به شهر ماناوگات در استان آنتالیا سفر کرده بود، در سخنانی با موفق دانستن عملیات اطفای حریق گفت: “”با اعزام هواپیماهای آتش نشان از جمهوری آذربایجان، روسیه، اوکراین و به تازگی از ایران، تعداد هواپیماهای آتش نشان افزایش یافته است. “”

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، یک نفر در ارتباط با دست داشتن در آتش‌سوزی‌های گسترده جنگل‌ها در این کشور بازداشت شده است.

وزارت دفاع ملی ترکیه هم تصویر هواپیمای آب پاش ایران را در توییتر منتشر کرده است.

عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه

در این تصاویر، هواپیمای ایلیوشین ۷۶ متعلق به ایران در پایگاه دریایی آکساز در جنوب غربی ترکیه دیده می شود.

بر اساس توییت وزارت دفاع ملی ترکیه، این هواپیما از ظرفیت حمل ۳۰ تن آب برخوردار است.

محمد فرازمند، سفیر ایران در ترکیه هم با اشاره به اعزام به هواپیمای ایلیوشین ایران، از اعزام “”هلیکوپترهای اطفای حریق وزارت دفاع ایران “” به این کشور از روز یکشنبه خبر داد.

عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه

عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه

حتما بخوانید:  بیانیه نشست تروئیکای اروپا درباره برجام

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع از انجام اولین عملیات اطفای حریق در جنگل های ترکیه توسط نیروهای مسلح ایران در آن کشور خبر داد.

ایرنا به نقل از خلبان محمد مهدی نوری آل آقا نوشت:

* تیم عملیات اطفای حریق و هواپیمای آتش نشان طراحی شده به دست متخصصین جوان ایرانی با ظرفیت ۴۰ تن آب در شهر مولا ترکیه حضور یافت.

* با هماهنگی های به عمل آمده امیدواریم با اضافه نمودن ظرفیت دو بالگرد دیگر در روزهای آتی به منطقه، بتوانیم به اطفای حریق مناطق بیشتر و جلوگیری از پیشرفت آتش کمک نماییم.

* (با بیان اینکه خلبانان و تیم تخصصی اعزامی با علاقه و اعتقاد خالصانه به انجام عملیات مشغول هستند): کیفیت حضور تیم ایرانی، کار را نسبت به دیگر تیم‌های اعزامی از کشورهای همسایه متمایز می‌کند واین افتخار ایرانی و ایران است.

از چهارشنبه گذشته بیشتر از یکصد آتش سوزی گسترده در مناطق جنگلی جنوب و غرب ترکیه رخ داده است.

دست کم شش نفر از جمله دو آتش نشان در این آتش سوزی ها جانشان را از دست داده اند. در حالی که آتش سوزی منجر به نابودی خانه ها و مزارع زیادی شده، هزاران نفر از ساکنان مناطق آسیب دیده به مناطق امن منتقل شده اند.

گستردگی آتش سوزی به حدی است که دود آتش سوزی در آنتالیا و مرسین به قبرس رسیده که ۱۵۰ کیلومتر از مناطق حادثه دیده فاصله دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *