فیلترینگ اینستاگرام در ایران استارت خورد؟ فیلترینگ اینستاگرام در ایران استارت خورد؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / فیلترینگ اینستاگرام در ایران استارت خورد؟

فیلترینگ اینستاگرام در ایران استارت خورد؟

جماران: یک روزنامه نگار، با اشاره به آمار مقایسه پینگ» اینستاگرام از آی پی ایران با بقیه کشورها، نوشت: «به شما می‌گویند اینترنت مشکلی ندارد یا سرعتش کم نشده یا مشکل این است که شبکه خانگی را توسعه ندادیم ولی خوب می‌دانند چه کرده‌اند. اینستاگرام را این‌طوری دارند فیلتر می‌کنند. »

در نمودار پایین «پینگ» اینستاگرام از آی پی ایران با بقیه کشورها مقایسه شده است.

فیلترینگ اینستاگرام در ایران استارت خورد؟

«پینگ» معیار احتساب فاصله‌ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق میزان پینگ، می‌فهمیم که چقدر طول خواهد کشید که یک بسته اطلاعات از سمت دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد.

مصطفی آرانی، روزنامه نگار، با اشاره به این آمار نوشت: «به شما می‌گویند اینترنت مشکلی ندارد یا سرعتش کم نشده یا مشکل این است که شبکه خانگی را توسعه ندادیم ولی خوب می‌دانند چه کرده‌اند. اینستاگرام را این‌طوری دارند فیلتر می‌کنند. ‌خیلی ساده اگر بخواهم کاری که با اینستا کردند را توضیح بدهم: اتوبان سه بانده‌ای داریم به اسم اینترنت. کسانی که می‌خواهند به اینستا بروند را مجبور می‌کنند از یک باند بروند و هر روز در حال باریک کردن این مسیر هستند. با اینکه تعداد خودروهایی که می‌خواهند از این باند بروند زیادتر است. ‌نتیجه ترافیک زیادتر است و کند شدن ارتباط شما به سرورهای اینستاگرام و بازگشت دیتا از سروهای اینستا به موبایل‌های شما. اما وقتی که اعتراض کنید میزان سرعت در باندهای دیگر را به شما نشان می‌دهند و می‌گویند اسپید تست می‌گوید همه چیز نرمال است».

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  تصمیم نهایی روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *