قابلیت کاربردی توئیتر در اپ‌استور قرار گرفت قابلیت کاربردی توئیتر در اپ‌استور قرار گرفت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / قابلیت کاربردی توئیتر در اپ‌استور قرار گرفت

قابلیت کاربردی توئیتر در اپ‌استور قرار گرفت

دیجیاتو: توئیتر سرویس ویژه‌ توئیتر آبی (Twitter Blue) را با پرداخت حق اشتراک ماهانه ۳ دلار فهرست اپ استور قرار داد که به کاربران امکان Undo کردن توییت‌ها را می‌دهد و با حالت Reader خواندن رشته توییت‌های (رشتوهای) طولانی را راحت‌تر خواهد کرد. با وجودی که سرویس در فهرست اپ ا‌ستور اضافه شده است اما ظاهرا همه امکانات این سرویس به صورت کامل فعال نشده است.

قابلیت کاربردی توئیتر در اپ استور موجود شد

اگرچه توئیتر در گذشته احتمال عرضه‌ سرویس غیر رایگان با پرداخت حق اشتراک ماهانه را مطرح کرد بود، اما هیچ وقت به قابلیت‌های مخصوص به آن اشاره نکرده است. جین وُنگ (Jane Manchun Wong) از بلاگرهای حوزه‌ فناوری و اپلیکیشن است که برای اولین بار آپدیت آتی برای افزودن قابلیت توئیتر آبی را شناسایی کرده است. وی در گذشته نیز خبر از افزوده شدن قابلیت Undo برای کاربران ویژه داده بود. همچنین حالت مطالعه (Reader Mode) در نسخه‌ غیر رایگان اپ قرار خواهد داشت و به کاربران کمک می‌کند تا رشتوهای (‌رشته توییت‌های) طولانی را راحت‌تر بخوانند.

توئیتر در گذشته هم خبر از تغییر رویه‌ خود برای کسب درآمد داده بود و سرویس توئیتر آبی نیز در همین راستا در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. احتمال دارد که سرویس جدید به زودی و به صورت محدود در اختیار برخی کاربران مناطق جغرافیایی خاص قرار گیرد و سپس به مرور دسترسی سایر کاربران به آن نیز فراهم شود.

قابلیت «tip jar» هم چندی پیش در این شبکه‌ اجتماعی معرفی شد و کاربران می‌توانند به کمک چنین قابلیتی به یکدیگر کمک مالی کنند. توئیتر معتقد است که ویژگی انعام (tip jar) می‌تواند به حمایت از کاربران فعال و شروع‌کننده‌ بحث‌ها، کمک بیشتری کند. البته اکنون امکان کمک مالی به همه‌ی کاربران وجود ندارد و تنها گروه خاصی شامل ژورنالیست‌ها و کارشناسان حوزه‌های مختلف در لیست قرار دارند.

حتما بخوانید:  ناکامی شورای رقابت؛ ایران خودرو: خودمان هم معترضیم، سایپا: پراید ۴۰ میلیونی را قبول نداریم

پرداخت انعام تنها از طریق اپلیکیشن موبایل توئیتر امکان‌پذیر است و از سرویس‌های ثالث مانند PayPal و Venmo استفاده می‌کند. برخی از سرویس‌های پرداخت، مشخصات کاربران را ذخیره می‌کنند و همین امر نگرانی‌ها پیرامون افشای هویت برخی از پروفایل‌ها را افزایش داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *