قیمت‌های عجیب میوه؛ نارنگی ۵۵هزار تومان! قیمت‌های عجیب میوه؛ نارنگی ۵۵هزار تومان! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / قیمت‌های عجیب میوه؛ نارنگی ۵۵هزار تومان!

قیمت‌های عجیب میوه؛ نارنگی ۵۵هزار تومان!

خبرگزاری تسنیم: در روز های اخیر انواع میوه در بازار قیمت‌های عجیب و غربی از خود ثبت کرده اند به طوری که بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از چند میوه فروشی در خیابان میرازی شیرازی تهران در میان انواع میوه پرتقال به عنوان ارزان ترین محصول حدود ۱۲ هزار تومان قیمت دارد.

بر این اساس هر کیلوگرم موز حدود ۵۰ هزار تومان،نارنگی بندری ۵۵ هزار تومان، سیب زرد ۲۶ هزار تومان و سیب قرمز ۲۷ هزار تومان، نارنگی ۲۹ هزار تومان و پرتقال جنوب ۲۹ هزار تومان، کیوی ۱۷ هزار تومان، لیمو شیرین ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان و پرتقال تامسون ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می رسد.

قیمت‌های عجیب میوه؛ نارنگی ۵۵هزار تومان!

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اظهار کرد: دلیل گرانی میوه را ما نباید بگویییم زیرا ما نیز مصرف کننده هستیم و فقط مصرف کننده بزرگ تر هستیم و خرید ما ۲۰۰ کیلوگرم تا ۲ تن است.

وی افزود: اعضای ما در تعیین قیمت نقشی ندارند و بنابر قیمت عرضه شده در میدان مرکزی میوه و تره بار خرید می کنیم و با سود مصوبی که داریم به فروش می رسانیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ادامه داد: قبل از ما میدان مرکزی، واردکنندگان و حتی صادرکنندگان باید پاسخگو باشند که باعث شده اند قیمت عمده انواع میوه بالا برود که اعضای خرده فروشی اتحادیه ما نیز مجبور به فروش همین محصولات هستند.

وی با اشاره به اینکه سود مصوب خرده فروشان میوه و تره بار ۳۵ درصد است تصریح کرد: بر اساس محاسبات انجام شده از این ۳۵ درصد، حدود ۹ درصد برای خرده فروشی ها باقی می ماند زیرا باید بخشی از آن به دلیل وجود ضایعات و خراب شدن میوه کم شود و هزینه های کارگری، مالیات و جاری دارند.

حتما بخوانید:  حکم نجفی؛ بخشش ۱۰میلیاردی یا قصاص؟!

کارگر گفت: یک میوه فروش شب که مغازه خود را می بندد ۲۵ میلیون تومان جنس در مغازه دارد اما صبح که دوباره درب مغازه خود را باز می کند ۲۰ میلیون تومان شده زیرا بخشی از آن از بین رفته است.

وی در ارتباط با ارزان و گران ترین میوه های موجود در بازار گفت: هندوانه با قیمت هرکیلوگرم ۲۵۰۰ تومان تا ۴ هزار تومان ارزان ترین و موز با حدود ۴۵ هزار تومان گران ترین میوه های پر مصرف بازار هستند که البته سود خرده فروشی را نیز باید به این نرخ ها اضافه کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تاکید کرد: سود ۳۵ درصد خرده فروشی در تمام میوه ها اعمال نمی شود زیرا با توجه به اینکه خود قیمت اولیه بالایی دارد در صورت اعمال سود معمول خرده فروشی خریداری نخواهند داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *