قیمت لپ‌تاپ از پراید سبقت گرفت! قیمت لپ‌تاپ از پراید سبقت گرفت! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / قیمت لپ‌تاپ از پراید سبقت گرفت!

قیمت لپ‌تاپ از پراید سبقت گرفت!

تجارت‌نیوز: در دل بازار تهران یک لپ‌تاپ با قیمت ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تومان وجود دارد. این خبر را رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران به تجارت‌نیوز می‌دهد. آنچه فعالان بازار می‌گویند قیمت این لپ‌تاپ لاکچری معادل خرید ۱۰ سکه طلا است.

آیا این لپ‌تاپ‌های گران قیمت در بازار خرید و فروشی هم می‌شود؟ چه کسانی متقاضی این نوع لپ‌تاپ‌ها در بازار هستند؟

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران معتقد است که برای خرید این لپ‌تاپ‌ها در بازار تقاضای چندانی وجود ندارد. در بازار تهران ممکن است از هر ۵۰۰ عدد تنها یک لپ‌تاپ ۱۰۰ میلیون تومانی فروخته شود. این لپ‌تاپ فقط در بازار ایران گران نیست. بلکه این لپ‌تاپ در بازارهای جهانی هم با قیمت بالایی فروخته می‌شود.

بنابراین قیمت این لپ‌تاپ لاکچری با محاسبه هزینه‌های گمرکی در ایران با سایر کشورها حدود پنج تا شش درصد اختلاف دارد و گران‌تر است.

ویژگی لپ‌تاپ‌های ۱۰۰ میلیونی

محمدرضا فرجی تهرانی درباره ویژگی این لپ‌تاپ ۱۰۰ میلیون تومانی گفت: از ویژگی‌های این لپ‌تاپ لاکچری شش گیگ گرافیک، ۶۴ گیگ رم و یک ترابایت هارد است.

تعطیلی دو هفته‌ای تهران قیمت بسیاری از کالاها از جمله لپ‌تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت را ارزان کرد. تجار دو عامل را علت اصلی کاهش قیمت لپ‌تاپ در بازار ایران می‌دانند:

۱- کاهش قیمت ارز۲- تعطیلی دو هفته‌ای تهران و نبود تقاضا

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با تایید کاهش قیمت لپ‌تاپ اظهار کرد: کاهش قیمت ارز مهمترین عامل در ارزان شدن قیمت این کالا است. چنانچه در یک هفته آینده بازار ارز آرام باشد، قیمت لپ‌تاپ و تبلت هم ارزان می‌شود. این در حالی است که چنانچه قیمت دلار دوباره افزایش یابد قیمت لپ‌تاپ هم به حالت قبل باز می‌گردد.

حتما بخوانید:  نگاه عربستان به ما، نگاه ما به عربستان!

این در حالی است که قیمت پراید بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان در نوسان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *