مادورو، مذاکره محرمانه با آمریکا را تایید کرد مادورو، مذاکره محرمانه با آمریکا را تایید کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مادورو، مذاکره محرمانه با آمریکا را تایید کرد

مادورو، مذاکره محرمانه با آمریکا را تایید کرد

خبرگزاری ایرنا: «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس از گفت وگوهای محرمانه اخیر وزیر خارجه دولتش در نیویورک با نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا، پرده برداشت.

به گفته مادورو هر دو دیدار «خورخه آرئاسا» با «الیوت ابرامز» آمریکایی در نیویورک، ساعت ها به طول انجامیده است.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از دو مقام ونزوئلایی که اجازه گفت وگوی علنی در مورد این جلسات را نداشتند، هردوی این دیدارها به دعوت آمریکا برگزار شده اند.

مادورو، مذاکره محرمانه با آمریکا را تایید کرد

این مقام ها نخستین جلسه که در تاریخ ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) برگزار شد، را خصومت آمیز توصیف کردند. در این جلسه نماینده آمریکا ونزوئلا را به اعزام نیروهای نظامی تهدید کرده و از همکاری مخفیانه ادعایی دولت ونزوئلا با کوبا، روسیه و حزب الله انتقاد کرده بود.

اما ظاهرا تنش فضا در دیدار روز دوشنبه (۱۱ فوریه مصادف با ۲۲ بهمن) این دو مقام سیاسی، که به فاصله چهار روز از آن که ابرامز گفته بود «زمان مذاکره با مادورو مدت هاست که سپری شده است» انجام شد، کمتر بوده است. ابرامز در خلال این دیدار اصرار کرد که تحریم های سختگیرانه آمریکا مادورو را سرنگون خواهند کرد حتی اگر ارتش این کشور در جبهه وی باقی بماند.

هرچند نماینده آمریکا در امور ونزوئلا هیچ علامتی مبنی بر آمادگی واشنگتن در کاستن از فشارها برای استعفای مادورو از خود نشان نداده، اما مقام های ونزوئلایی این دیدارها را به عنوان نشانه ای حاکی از آن تعبیر کردند که به رغم لفاظی های تند واشنگتن، هنوز امکان مذاکره و گفت وگو با آمریکایی ها وجود دارد.

حتما بخوانید:  تصاویرِ دل‌انگیز از بازگشایی پرسپولیس و حافظیه

مادورو در بخش دیگری از مصاحبه خود با آسوشیتدپرس گفت که تمام آن چیزی که ونزوئلا به آن نیاز دارد این است که ترامپ «دست چرکین» خود را از این کشور که بزرگترین ذخایر نفت جهان را داشته، بردارد.

وی همچنین گفت که تحریم های نفتی آمریکا مقصر مشکلات روزافزون در ونزوئلا هستند.

به نوشته آسوشیتدپرس، تحریم های نفتی آمریکا که تاکنون بزرگترین خریدار نفت ونزوئلا بوده است را از خرید نفت این کشور منع می کند. مادورو گفت که این کاهش درآمد ناگهانی را با روی آوردن به بازارهای آسیایی، بویژه بازار هند، جبران خواهد کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن اشاره به مصادره میلیاردها دلار حاصل از درآمد نفتی و دارایی های فرامرزی کاراکاس، از کمک های انسان دوستانه آمریکا که در انباری در مرز ونزوئلا و کلمبیا ذخیره شده اند، به عنوان یک حرکتی نمایشی نام برد و از آن انتقاد کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا چندی پیش در توییتی خواستار مذاکره با “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا شده بود؛ درخواستی که از سوی واشنگتن رد شد.

آمریکا با شعله ور ساختن بحران در ونزوئلا و هیاهوی تبلیغاتی به دنبال القای نیاز به اقدام نظامی علیه دولت قانونی نیکلاس مادورو است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از خوان گوایدو که در خیابان و بدون در اختیار داشتن ارکان قدرت، خود را رئیس جمهوری دانست، حمایت کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *