مصباح‌یزدی: بیکاری و گرانی امتحان الهی‌ است مصباح‌یزدی: بیکاری و گرانی امتحان الهی‌ است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مصباح‌یزدی: بیکاری و گرانی امتحان الهی‌ است

مصباح‌یزدی: بیکاری و گرانی امتحان الهی‌ است

خبرگزاری ایلنا: رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه باید از دشمنان خود قطع امید کنیم، گفت: اگر در امتحانات بر خداوند توکل کنیم، بلا رفع خواهد شد و بر دشمنان نیز پیروز می شویم، ما نباید در این شرایط چشم به کمک دشمنان بدوزیم، چرا که آن ها تمام قدرت خود را صرف این می کنند که ما را نابود کنند، امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است.

مصباح‌یزدی: بیکاری و گرانی امتحان الهی‌ است

 مصباح یزدی:

* در هر جامعه انسانی حوادثی رخ می دهد و برای این حوادث برنامه هایی برگزار می شود که آن حوادث به نسل های آینده یادآوری شود.

* برای اینکه ما قدرت خود را به نمایش بگذاریم و به دشمنان بفهمانیم که حاضریم فداکاری در راه آرمان ها انجام دهیم، از این ظرفیت ها باید استفاده کنیم.

* در شرایط کنونی که دشمنان به فکر آشوب در کشور ما هستند، باید به خداوند توکل کنیم.

* اینکه ما همواره بگوییم این ما هستیم که در مقابل آمریکا ایستاده ایم و بر خود غره شویم، با آموزه های دینی همخوانی ندارد، باید بدانیم که کار ما تنها و تنها در ید توانای الهی است و در این مسیر حتی به بازوی خود نیز نباید مغرور شویم.

* خداوند وعده داده که همواره ما شما را امتحان می کنیم و قطعا حوادثی در آینده رقم خواهد خورد، اولین نکته این است که نباید در این امتحانات رفوزه باشیم.

* این گرانی ها و بیکاری ها یک امتحان الهی بوده و ما باید ببینم چه وظیفه ای در قبال آن داریم، سختی هایی پیش روی ما وجود خواهد داشت که باید در این سختی ها از امتحان الهی پیروز بیرون بیائیم، اولین قانون در این شرایط این است که دست خود را به سمت خداوند دراز کنیم.

حتما بخوانید:  کاهش سن عمل جراحی در ایران به زیر ۱۵سال

* اگر در امتحانات بر خداوند توکل کنیم، بلا رفع خواهد شد و بر دشمنان نیز پیروز می شویم، ما نباید در این شرایط چشم به کمک دشمنان بدوزیم، چرا که آن ها تمام قدرت خود را صرف این می کنند که ما را نابود کنند، امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است.

* وجامعه ایرانی ما در طول این ۱۴۰۰ سال اخیر تا به حال موفق نشده دولتی تشکیل دهد که بر اساس دین و اطاعت از خدا و ارزش های اسلام حکومت کند، البته دولت هایی بودند، اما اساس آن دین نبوده است، امروز بعد از ۴۰ سال خداوند متعال حکومتی اسلامی به ما داده به هیچ قومی در طول ۱۴۰۰ سال نداده است.

* این نعمت بزرگترین نعمتی است که خداوند به جامعه ایرانی داده و هیچ کشوری سراغ نداریم که کسی که مورد قبول امام زمان(عج) باشد در آن حکومت کند، هیچ نعمتی بالاتر از این نیست و شیطان در صدد است که این نعمت را از یاد ما ببرد.

* ولایت فقیه یک نعمت الهی است که در فضای مجازی این هدف دنبال می شود که ما را از آن غافل کنند، برخی ها همواره بیان می کنند که برخی از ضعف ها مربوط به دستگاه رهبری است، این درحالی است که وقتی رسول خدا(ص) نیز هدایت جامعه اسلامی را بر عهده گرفتند، مشکلات مادی فراوانی برای مردم به وجود آمد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *