میرزایی نیکو: چرا «خاتمی» را شطرنجی کرده‌اید؟ میرزایی نیکو: چرا «خاتمی» را شطرنجی کرده‌اید؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / میرزایی نیکو: چرا «خاتمی» را شطرنجی کرده‌اید؟

میرزایی نیکو: چرا «خاتمی» را شطرنجی کرده‌اید؟

اعتماد آنلاین: قاسم میرزایی‌نیکو نماینده دماوند و فیروزکوه در نطق امروز خود در صحن علنی مجلس با بیان اینکه ما به مردم قول دادیم که تدبیر کنیم اما چرا بداخلاق شدیم، گفت: چه بگویم از هزار داستان هزار دستان، ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر اسلام در سرزمین جاهلیت با تمدن‌ خود گفت وگو کرد، او گفت برای تمام کردن اخلاق برانگیخته شدم و به مردم اصول اصلاحات را یاد داد.

او ادامه داد: مردم نه شرقی هستند نه غربی آن ها به جمهوری اسلامی رای دادند و در دوران اصلاحات و سازندگی و دوران بگم بگم‌ها و دوران بی‌برجام جایی نرفتند. در وضعیتی که جهان به آن مبتلا است ایران می تواند پرچمدار حق در بازی گلادیاتورها باشد و به دشمنان بگوید که اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید.

میرزایی نیکو: چرا «خاتمی» را شطرنجی کرده‌اید؟

میرزایی نیکو گفت: در سال ۲۰۰۱ رئیس جمهور وقت طرحی به نام گفت وگوی تمدن‌ها را مطرح کرد که نام ایران را به خوبی در بین جهانیان مطرح کرد. حذف اصلاح طلبان و نظارت استصوابی شورای نگهبان، تفتیش دانشجویان، شطرنجی کردن سید محمد خاتمی و برخورد گزینشی با اقلیت‌ها و البته حصر رهنورد و میر حسین کروبی و مهدی کروبی مثل بیماری لاعلاجی به جان کشور افتاده است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: ما نباید به این مردم دروغ بگوییم و منافع گروهی را بر منافع فردی ترجیح بدهیم. باور کنیم که مردم می فهمند. وقت آن رسیده که به این موضوعات توجه کنیم: پایان چندصدایی در داخل، حذف دولت موازی غیر پاسخگو با نهادهایی که تصمیم می‌گیرند، به کارگیری مدیران کارامد.

حتما بخوانید:  هوک: توافق مطلوب ترامپ با برجام ۳ تفاوت دارد

او گفت: منشا بسیاری از فسادها تبعیض است، شورای نگهبان مسئول نظارت بر حق مردم است و با خدمت شهروندان متعهد به مردم بوده است. باید لایه‌های فاسد را بزداییم، تغییر در اقتصاد ملی و حذف بنیادها حاکمیتی لازم است، نظارت بر دستگاه‌ها باید از سوی رسانه‌های آزاد فراهم شود، باید به تحقیر جامعه با دخالت در حریم خصوصی آن ها پایان دهیم.

این نماینده اصلاح طلب مجلس گفت: کمترین راه اصلاحات تکیه بر پتانسیل و خلاقیت‌های مردم وگفت وگوی ملی و مراجعه به آرای مردم است. ۴۰ سال گذشت، نان نخوردن بلدی نمی‌خواهد اما ما بلد نیستیم نیندیشیم.

او نطقش را با شعری از پابلو نرودا تمام کرد: «به آرامی آغاز به مردن می‌کنی، اگر سفر نکنی، اگر کتابی نخوانی، اگر به اصوات زندگی گوش ندهی، اگر از خودت قدردانی نکنی، به آرامی آغاز به مردن می‌کنی زمانی که خودباوری را در خودت بکشی»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *