نماینده مبارکه: به قربانی اسیدپاشی کنایه نزدم نماینده مبارکه: به قربانی اسیدپاشی کنایه نزدم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نماینده مبارکه: به قربانی اسیدپاشی کنایه نزدم

نماینده مبارکه: به قربانی اسیدپاشی کنایه نزدم

خبرگزاری فارس: صبح امروز در نشست علنی مجلس شورای اسلامی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و بزه‌دیدگان ناشی از آن در دستور کار پارلمان بود که به همین منظور جمعی از قربانیان اسیدپاشی در صحن علنی پارلمان حضور یافتند.

بر همین اساس جمعی از نمایندگان از جمله زهرا سعیدی‌مبارکه -که قرار است به عنوان یکی از موافقین طرح مذکور در صحن علنی صحبت کند- جهت دلجویی و ملاقات با این قربانیان در جمع آنان حضور یافت.

نماینده مبارکه: به قربانی اسیدپاشی کنایه نزدم

در همین رابطه زهرا سعیدی‌مبارکه نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در پی حواشی ایجاد شده پس از این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگار ، عنوان کرد: ما در مجلس و به ویژه فراکسیون زنان موضوع طرح تشدید اسیدپاشی و اولویت قرار گرفتن بررسی آن را مدت‌ها دنبال می‌کردیم و پس از اینکه متوجه شدیم قربانیان اسیدپاشی -که جمعی از آنان همشهری بنده بودند- در صحن علنی پارلمان حضور یافتند جهت خوشامدگویی و دلجویی از آنان نزدشان رفتیم.

وی افزود: متأسفانه در پی این دیدار برخی رسانه‌ها شیطنت کرده و اخلاق حرفه‌ای را رعایت نکردند و سخنانی را که به صورت خوش و بش و کاملاً مزاح‌گونه بین ما و همشهریانم و قربانیان اسیدپاشی بود، به صورت ناقص و غیرحرفه‌ای منعکس و منتشر کردند؛ البته در اولین خبر منتشر شده هم اعلام شده مزاح بوده که متاسفانه برداشت‌های نادرست از آن صورت گرفته است.

نماینده مبارکه: به قربانی اسیدپاشی کنایه نزدم

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده زمانی که در جمع قربانیان رفتم در حالی که به خانم مرضیه ابراهیمی خوشامد گفتم خطاب به همه قربانیان اعلام کردم که آیا تکلیف مرتکبین و عاملان اسیدپاشی شما مشخص شده است یا خیر و خطاب بنده شخص خاصی نبود که البته یکی از عزیزان پاسخ داد. اما اصلا وجه این دیدار ما کنایه به شخص خاصی نبود و متأسفانه برخی رسانه‌ها اخلاق حرفه‌ای را رعایت نکردند.

حتما بخوانید:  استعفا به خاطر زدن واکسن کرونای خارج از نوبت

وی عنوان کرد: چون قرار بر این بود که به عنوان موافق طرح مزبور صحبت کنم نیاز به اخذ اطلاعات مستدل داشتم که اقدام به سوال از عوامل آنها کردم. اتفاقا خطاب بنده کسی بود که دو چشم وی نابینا شده بوده لذا به صورت کلی سوال کردم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: خدارا شکر که قرار است به عنوان موافق صحبت کنم و سوء استفاده‌ها برطرف خواهد شد وگرنه امنضای پای این طرح هم به گونه ای دیگر منعکس می‌شد!

سعیدی مبارکه بیان کرد: لحن نوع و زمان گفتمان کاملا گویای دلجویی بود و هر کسی از مدل نشستن بنده هم قضاوت می‌کند که نیت ما خیر و به دلجویی بود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به علت نقش برجسته و مؤثری که در دنیای امروز و جامعه دارند باید سعی کنند اخلاق حرفه‌ای را رعایت کرده و در ضمن امانتداری اطلاعات را به درستی به مخاطبین انتقال دهند چرا که کلیه مواردی که نسبت به نشر آن اقدام می‌کنند نوعی حق‌الناس است که به گردن دارند.

پس از پایان جلسه علنی امروز پارلمان،‌نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی مجدد در بین قربانیان ناشی از اسیدپاشی حاضر شد و از آنان دلجویی کرد؛ وی پس از شوخی و دلجویی از خانم ابراهیمی پرسید که آیا از دست من ناراحت هستید که ابراهیمی پاسخ داد گفت خیر اصلا.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *