واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن

واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن

برترین‌ها: روز گذشته جمعی از افراد در مراسم ۲۲ بهمن اصفهان شعار‌ “مرگ بر روحانی” دادند. این فیلم به صورت گسترده در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. اهانت به مسئولین و رئیس جمهور تاکنون بار‌ها توسط رهبری رد و مورد انتقاد قرار گرفته است.

واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن

واکنش‌ها به شعار مرگ بر روحانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان:

جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر: توهین به رئیس جمهور قانونی کشور هم حرام و هم جرم است. کسانی که از این کار حمایت کرده و می کنند نیز در جرم آنها شریکند.

واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن

ادعای عجیب نماینده اصفهان

«عباس مقتدایی خوراسگانی»، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با توهین به رئیس جمهور در جریان راهپیمایی بیست و دوم بهمن در اصفهان گفت: آنطور که پیداست در یک بخشی خارج از مسیر اصلی راهپیمایی این اتفاق رخ داده اما اینکه آیا برنامه‌ ریزی قبلی بوده یا نه؟! من از کیفیت آن اطلاعی ندارم و فقط تصاویری را مشاهده کردم.

واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن

در مجموع و در یک کلمه عرض می کنم که این رخداد مربوط به یک جریان کلی راهپیمایی نیست و در حال حاضر همه باید به فکر وحدت و پیشبرد امور کشور باشیم شاید این موضوع در قالب شوخی بوده است.

آتش‌بازی با احساسات عمومی عواقب دردناکی‌ دارد

حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور در توییتر خود نوشت: تجربه نشان داده‌ است از راه‌اندازی جریانات خودجوش! و شعارهای سازمان‌یافته علیه دولت تا سوءاستفاده دشمنان و شکل گیری اغتشاش علیه نظام راهی نیست. در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شرایط حساس سیاست خارجی، آتش‌بازی با احساسات عمومی عواقب دردناکی‌ دارد.

حتما بخوانید:  تعداد کشته‌شده‌های آبان به زودی اعلام می‌شود

واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن

واکنش معنادار آخوندی به شعار مرگ بر روحانی

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، در کانال تلگرامی خود در واکنش به توهین به رئیس جمهور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در اصفهان نوشت: شعار زشت مرگ بر رییس جمهور روحانی نشان پدیده چند دولتی است و از کنار آن نباید به‌سادگی گذشت. چنانچه خلیفه‌کشی باب شود، این راه را پایانی نیست. به سهم خود از روحانیت محترم و تمام جریان‌های سیاسی و نمایندگان محترم مجلس ‌به‌ویژه نمایندگان اصفهان درخواست می‌کنم که این اقدام را محکوم کنند. همه در برابر این اقدام که به نماد حاکمیت اراده‌ی ملی توهین می‌کند، باید بایستیم. این یک شعار ارتجاعی و بازگشت به استبداد است.

واکنش‌ها به شعار «مرگ بر روحانی» در ۲۲ بهمن

این تصویر زشت و شرم‌آور، سزاوار ۲۲ بهمن نبود 

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور در رشته توییتی نوشت:

۱.رییس‌جمهور از آن«امریکاستیزانِ سابق» گفته بود که در این سه سال(سه سالی که ضدایرانی‌ترین چهره‌ امریکا ظهور یافت)، ترامپ را تطهیر کردند و ناسزاها را «منحصرا» برای رییس‌جمهور کنار گذاشتند. یک هفته هم از آن سخنان روحانی نگذشته بود که امروز ویدئوی هتاکی موتورسواران اصفهان منتشر شد.

۲. این تسلسل هتاکی‌ها از تریبون‌ها و تلویزیون تا موتورسواران راهپیمایی ۲۲ بهمن، اتفاقی و خودسرانه به نظر نمی‌رسد. این تکرار هتاکی با وجود تذکرات روشن، علنی و چندباره مقام معظم رهبری، نشان از اراده‌ای عیان در جریانی مدعی! دارد که اینک «سرپیچی و سرکشی» را به عنوان یک «کنش» برگزیده است.

۳. نفوذ را باید اینجا جست؛ در ستیز آشکار با نماد اراده ملی و با نافرمانی از دستور «ولی»، آنهم در روز ملی انقلابی که شعارش جمهوری اسلامی بود. این سریال هتاکی‌ها به رییس‌جمهور، عناد با اصولی است که انقلاب ۵۷ را آفریده، عنادی که به تهی شدن نظام از جمهوریت و جوهره‌ دینی آن می‌انجامد.

حتما بخوانید:  اعلام آمادگی عمان برای وساطت بین ایران و آمریکا

۴. این تصویر زشت و شرم‌آور، سزاوار ۲۲ بهمن نبود، تحمل این جفا به جمهوری اسلامی، به ارزش‌های مردم سالارش و به درونمایه‌های اخلاقی‌اش در هر روزی جز ۲۲ بهمن، سهل‌تر از این بود. رخداد امروز هشدار بزرگی است که انتقام از صندوق، نه فقط انتقام از یک فرد یا جریان، که انتقام از آینده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *