واکنش به حرف‌های مطهری: اینجا سوئیس نیست واکنش به حرف‌های مطهری: اینجا سوئیس نیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکنش به حرف‌های مطهری: اینجا سوئیس نیست

واکنش به حرف‌های مطهری: اینجا سوئیس نیست

روزنامه آفتاب یزد در یادداشتی از اظهارات علی مطهری، نمیانده مردم تهران در مجلس درباره پرداخت یارانه نقدی به شدت انتقاد کرد.

واکنش به حرف‌های مطهری: اینجا سوئیس نیست

مطهری با بیان اینکه پرداخت یارانه به همه مردم کار خوبی نیست گفته بود: دولت باید زودتر از این‌ها نسبت به حذف یارانه‌ها اقدام می‌کرد، هربار از ترس انتخابات عقب نشینی کردند و این درست نیست.

این روزنامه در نقد سخنان مطهری نوشت:

* اظهارات مطهری درباره پرداخت یارانه نقدی محل مناقشه است که معتقد است مردم باید کار کنند و پول به دولت بدهند.

* این نگاه مطهری نگاه سوئیسی است که توقع دارد مردم در قبال رفاهی که دارند به دولت مالیات بدهند غافل از اینکه مالیات و پولی که مردم در سوئیس به دولت می‌دهند صرف افزایش رفاه و آرامش اقتصادی مردم می‌شود.

* اظهارات مطهری در حالی است که بخش زیادی از کارگران ماه‌هاست که حقوق دریافت نکرده‌اند و به عبارتی ۸ شان گرو ۹ شان است و بخش زیادتری از کارمندان غیردولتی و قراردادی با حقوق زیر ۳ میلیون تومان زندگی می‌کنند و ۴۵ هزار تومان یارانه نقدی آن‌ها صرف پرداخت تنها یک یا دو قبض آب و برق و یا گاز می‌شود.

* مطهری متعقد است دولت نباید از حذف یارانه‌ها بترسد بلکه باید قیمت حامل‌های انرژی را هم آزاد کند، چون هم مجلس و هم دولت ملاحظات سیاسی دارند و این خوب نیست!

* اظهارات وی در حالی است که آزاد شدن قیمت حامل‌های انرژی به معنای سر به فلک کشیدن قیمت سوخت و افزایش چند برابری قیمت کالا‌های اساسی است که به نظر می‌رسد در نگرش سوئیسی آقای مطهری این محاسبات چندان با هم جفت و جور نشده است!

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  تاج‌زاده: این بار با تکرار هم نمی‌شود رای جمع کرد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *