پیش‌بینیِ محسن رضایی درباره قیمت تخم مرغ! پیش‌بینیِ محسن رضایی درباره قیمت تخم مرغ! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پیش‌بینیِ محسن رضایی درباره قیمت تخم مرغ!

پیش‌بینیِ محسن رضایی درباره قیمت تخم مرغ!

تسنیم: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به عذرخواهی روحانی از مردم گفت: کشور به دولت‌های کارآمد، قوی، مسئولیت پذیر و پاسخگو نیاز دارد. البته دولت‌ها باید از اول تا پایان تلاش کنند اما عذرخواهی در ماه‌های پایانی کافی نیست.

رضایی به روحانی: عذرخواهی کافی نیست

محسن رضایی:

مردم، گلایه مند و امیدوارند؛ مردم حق دارند. در کل عالم هیچ ملتی به خوبی ملت ما نیست؛ با همه وجود و با جان و دل، قدم در دفاع از ایران و اسلام گذاشته‌اند. دولت‌ها آمده‌اند و وعده داده‌اند و عمل نکرده‌اند. ما به سهم خودمان سیاست‌های کلی اقتصادی را به رهبر انقلاب تقدیم و ایشان با دقت این سیاست‌ها را تکمیل و تصحیح و ابلاغ کرده‌اند. اما این سیاست‌ها تبدیل به قانون و برنامه نشد. کشور به دولت‌های کارآمد، قوی، مسئولیت پذیر و پاسخگو نیاز دارد. البته دولت‌ها باید از اول تا پایان تلاش کنند اما عذرخواهی در ماه‌های پایانی کافی نیست.

رضایی گفت: ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه داریم در مورد سیاست‌های کلی، نظارت کنیم. در مورد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از وزارتخانه‌ها گزارش می‌گیریم. هر سه قوه مسئولند و باید پاسخگو باشند. خیلی طول می‌کشد تا وزرا و معاونان و مدیرکل‌ها، تعریف سیاست‌های کلی را درک کنند و برنامه‌های خودشان را بر اساس این سیاست‌ها تنظیم کنند؛ متاسفانه تغییرات مدیریتی بی‌قاعده در کشور سبب شده که کارگزاران تا بیایند و متوجه شوند سیاست‌های کلی چه می‌گوید مهلت مدیریت آنها تمام شده است.

سه چهارسال پیش کالاهای مصرفی و خوراکی چقدر بوده؟ الان چقدر است؟ من سال ۹۲ به مردم گفتم که ارزش پول ملی را باید با برنامه حفظ کرد. این سال ها ارزش پول ملی کم شده است. توان خرید با یارانه ۴۵ هزارتومانی در سال ۹۲ برابر ۲۷۰ هزارتومان امروز است. قدرت خرید ۴۵ هزار تومان یارانه امروز برابر ۷ هزار تومان در سال ۹۲ است. با این روند غلط اقتصادی، تخم مرغ به دانه‌ای ۱۰ هزار تومان هم خواهد رسید. این روند باید متوقف شود تا پول ملی از بین نرود. پول ملی یک طرف ترازوی اقتصاد است یک طرف دیگر تولید است. باید رابطه دولت و اقتصاد اصلاح شود.

حتما بخوانید:  غافلگیری سربازان در پادگان توسط مهمانان ویژه

سیاست‌های کلی جمعیت، پنج شش سال است که به دولت و مجلس ابلاغ شده و متاسفانه همچنان سقط جنین غیرضروری را شاهد هستیم و مشوق هایی را برای فرزندآوری تعیین نکرده اند.

سفره مردم و دولت باید یکی باشد. نفت نمی‌گذارد که سفره ملت و دولت ما یکی شود. وقتی دولت درآمد نفتی نداشته باشد، به بالابردن درآمد مردم فکر می کند تا درآمدهای خودش نیز از طریق مالیات بالا برود. باید با مردمسالاری اقتصادی و حاکمیت مردم بر اقتصاد و در پیش گرفتن شایسته سالاری و تربیت قهرمانان ملی از میان افراد گمنام، پیشرفت و عدالت را در کشور اجرایی کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *