کاردار ایران در برلین احضار شد کاردار ایران در برلین احضار شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کاردار ایران در برلین احضار شد

کاردار ایران در برلین احضار شد

خبرگزاری فارس: نشریه «اشپیگل» ادعا کرده که وزارت خارجه آلمان به بهانه بازداشت یک تبعه افغانستان به اتهام جاسوسی از آلمان برای ایران، کاردار جمهوری اسلامی ایران در برلین را احضار کرده است.

بر اساس این گزارش، در این دیدار که با حضور «فیلیپ اکرمن» معاون وزیر خارجه آلمان برگزار شده، برلین «به صراحت» نگرانی خود را از «این فعالیت ادعایی ابراز کرده است.»

کاردار ایران در برلین احضار شد

هفته گذشته آلمان اعلام کرد که یک تبعه افغانستان به نام «عبدالحمید س.» را که از سال‌ها پیش به عنوان مترجم و مشاور ارتش آلمان فعالیت می‌کرده و از دسترسی‌های امنیتی بالایی برخودار بوده، به اتهام ارتباط با ایران بازداشت کرده است.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اتهام‌زنی آلمان، ضمن رد هرگونه ارتباط این فرد ادعایی با جمهوری اسلامی ایران گفته است: «از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام‌زنی‌های امنیتی ناروا و طراحی شده توسط آنانی که به دنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند، تعجب نمی‌کنیم.»

وی افزود: «بارها گفته‌ایم روابط کهن و دیرینه ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه اعضای اروپایی برجام دشمنان و معاندینی دارد که از هر کوشش، اتهام و ادعایی برای تیره کردن این روابط فرو گذار نمی‌کنند.»

در ماه‌های گذشته چندین ادعای مشابه از سوی کشورهای اروپایی از جمله اتریش، فرانسه و آلمان علیه ایران مطرح شده است. در تمام این موارد، ادعای کشورهای اروپایی مبتنی بر مدارکی بوده است که رژیم صهیونیستی در اختیار آن‌ها قرار داده است.

در این پرونده تازه هم آنطور که اشپیگل نوشته، بازداشت این فرد بر اساس اطلاعاتی صورت گرفته که یک «سرویس اطلاعاتی دوست» در اختیار برلین قرار داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  زمان تشییع پیکر مرحوم میناوند تغییر کرد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *