کامبک شگفت‌انگیز «رافائل نادال» برای تاریخ‌سازی کامبک شگفت‌انگیز «رافائل نادال» برای تاریخ‌سازی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کامبک شگفت‌انگیز «رافائل نادال» برای تاریخ‌سازی

کامبک شگفت‌انگیز «رافائل نادال» برای تاریخ‌سازی

ایسنا: در جریان دیدار نهایی رقابت‌های تنیس گرنداسلم ملبورن استرالیا که نزدیک به ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه ساعت به طول انجامید، رافائل نادال چهره شاخص تنیس جهان از اسپانیا و نفر پنجم رنکینگ، مقابل دنیل مدودف روس و نفر دوم رنکینگ جهان به برتری ۳ بر ۲ رسید و جام قهرمانی را بالای سر برد.

دو ست نخست این دیدار با نتایج ۶ بر ۲ و ۷ بر ۶ به سود مدودف به پایان رسید تا این تنیسور روس در آستانه شکست نادال و کسب عنوان قهرمانی قرار بگیرد.

اما نادال با برگشت استثنایی خود در ست های سوم و چهارم به ترتیب با نتایج مشابه ۶ بر ۴ به برتری رسید تا این دیدار حساس و نفس‌گیر به ست پنجم کشیده شود.

رکوردشکنی نادال با ۲۱ قهرمانی گرنداسلم

در ست پایانی نادال ۳۵ ساله با استفاده از مهارت و تجربه خود بار دیگر موفق به شکست حریف ۲۵ ساله و مطرح روس شد و با کسب پیروزی ۷ بر ۵ در ست پایانی، در نهایت به برتری ۳ بر ۲ رسید و برای بیست و یکمین مرتبه جام قهرمانی رقابت‌های گرنداسلم تنیس را بالای سر برد.

نادال آخرین بار ۱۳ سال پیش و در سال ۲۰۰۹ در رقابت‌های ملبورن صاحب عنوان قهرمانی شده بود.

به این ترتیب نادال با کسب بیست و یکمین عنوان قهرمانی خود در رقابت‌های گرنداسلم، رکورددار کسب عنوان قهرمانی این مسابقات شد و از نواک جوکوویچ صرب نفر نخست رنکینگ برترین‌های جهان که صاحب ۲۰ قهرمانی در رقابت‌های گرنداسلم است، جلو زد.

جوکوویچ به دلیل عدم تزریق واکسن کرونا، پس از حواشی متعدد، از سوی دولت استرالیا و با حکم دادگاه، اجازه حضور در مسابقات را پیدا نکرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  شیون‌های واقعی برای شلیک اشتباهی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *