کاهش ارزش بیت‌کوین پس از توئیت جدید ماسک کاهش ارزش بیت‌کوین پس از توئیت جدید ماسک | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کاهش ارزش بیت‌کوین پس از توئیت جدید ماسک

کاهش ارزش بیت‌کوین پس از توئیت جدید ماسک

تسنیم به نقل از بلومبرگ: ارزش بیت کوین به دنبال یک توییت دیگر از طرف الون ماسک ۳.۴ درصد کاهش یافت و بزرگترین ارز مجازی دنیا ۳۷۷۹۰ دلار در هنگ‌کنگ به فروش رسید. شاخص ارز مجازی گلکسی بلومبرگ هم ۳.۹ درصد عقب نشست.

ماسک بار‌ها بیت کوین و سایر ارز‌های مجازی را با اظهارات خود در رسانه‌های اجتماعی تخریب کرده است. وی ماه گذشته تصمیم خود برای استفاده از بیت کوین جهت خرید خودرو‌های برقی تسلا را به خاطر نگرانی‌های محیط زیستی لغو کرد. این اقدام ماسک به همراه تشدید اقدامات نظارتی چین باعث سقوط ارز‌های مجازی شد.

کاهش ارزش بیت‌کوین پس از توئیت جدید ماسک

ماسک در جدیدترین اقدام خود هشتگ بیت کوین را با ایموجی یک قلب شکسته توییت کرده و به جمله‌ای از آهنگ معروف «پایان» اشاره کرده است.

بیت کوین حدود ۲۷ هزار دلار پایین‌تر از رکورد اواسط آوریل که برابر با ۶۵ هزار دلار بود معامله می‌شود. کاهش قیمت امروز بیت کوین ملایم‌تر از بی ثباتی‌های قبلی به وجود آمده به دنبال اظهارات ماسک بوده است.

طرفداران ارز مجازی عقیده دارند بیت کوین در آستانه رکورد‌های جدید قرار دارد، ولی تاکید ماسک بر خطرات محیط زیستی و بی ثباتی که اظهارات او در قیمت بیت کوین به وجود آورده، این دورنما را تحت تاثیر قرار داده است.

ماسک به دنبال لغو تصمیم پرداخت بیت کوین برای خرید محصولات تسلا گفت شرکتش هیچ کدام از سرمایه‌های ارز دیجیتال خود را به فروش نرسانده است.

تسلا در ماه فوریه از ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خود در بیت کوین پرده برداشت. گزارش درآمد شرکت تسلا در ماه آوریل نشان می‌داد این شرکت ۱۰ درصد از سرمایه‌های بیت کوین خود را به فروش رسانده است.

حتما بخوانید:  روحانی: آمریکا تنها مانده است

ارزش بیت کوین ۲۸۵ درصد طی یک سال گذشته افزایش یافته و اتر، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا ۱۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. شاخص ارز مجازی بلومبرگ هم ۶ برابر شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *