کره‌جنوبی ۷۰میلیارد دلار پول نفت ایران را بلوکه کرد کره‌جنوبی ۷۰میلیارد دلار پول نفت ایران را بلوکه کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کره‌جنوبی ۷۰میلیارد دلار پول نفت ایران را بلوکه کرد

کره‌جنوبی ۷۰میلیارد دلار پول نفت ایران را بلوکه کرد

خبرگزاری خانه ملت: نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کره‌جنوبی ۷۰میلیارد دلار پول حاصل فروش نفت ایران را بلوکه کرده است، گفت: برگرداندن پول بلوکه شده یا خرید تجهیزات ایران به همان میزان، دو راهکار است که کمیسیون انرژی پیش پای این کشور برای بازگرداندن پول‌های مذکور گذاشت.

کره‌جنوبی ۷۰میلیارد دلار پول نفت ایران را بلوکه کرد

عدل هاشمی‌پور گفت:

*از آنجا که این کشور از نعمت‌ها و انرژی‌های نفت و گاز محروم هستند به این سرمایه عظیم ایران نیاز داشته و این دیدار برای از سرگیری معاملات ایران و کره‌جنوبی در حوزه انرژی صورت گرفت، همچنین پیام کتبی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس ایران به رئیس پارلمان کره جنوبی توسط آقای حسن‌پور داده شد.

* حدود ۷۰میلیارد دلار پول حاصل فروش نفت ایران به کره‌جنوبی در این کشور قبل از تحریم‌ها بلوکه شده است دو راهکار پیش پای آن‌ها گذاشتیم که این راهکارها عبارتند از برگرداندن پول بلوکه شده یا خرید تجهیزات ایران به همان میزان.

* رئیس پارلمان کره جنوبی قول تعامل با دولت این کشور را جهت آزاد شدن پول بلوکه شده یا خرید تجهیزات فنی و صنعتی ایران را داد، البته مسئولان این کشور به دلیل کارشکنی از آمریکا از خرید نفت ایران خودداری می‌کنند لذا پیشنهاد خرید تجهیزات غیرتحریمی ایران را به آن‌ها دادیم.

* آن‌ها حدود یک میلیون و ۴۰۰هزار بشکه برای ۳ ماه آینده خود ذخیره دارند تا درصورت ایجاد هر نوع التهاب در بازار فعالیت‌های صنعتی‌شان لنگ نفت نماند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  سریال‌های تلویزیون برای ماه رمضان مشخص شدند

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *