کشف پولشویی ۱۰ میلیاردی در بیرجند کشف پولشویی ۱۰ میلیاردی در بیرجند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کشف پولشویی ۱۰ میلیاردی در بیرجند

کشف پولشویی ۱۰ میلیاردی در بیرجند

خبرگزاری فارس: سردار مجید شجاع اظهار داشت: با دریافت گزارشی از مرجع قضائی مبنی بر اینکه یکی از قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر با هویت معلوم که به اتهام حمل مواد مخدر توسط پلیس دستگیر شده و در زندان به سر می‌برد، در حالی که هیچ فعالیت اقتصادی انجام نداده است دارای اموال و دارایی‌های بسیاری است که این موضوع توسط مأموران پلیس پیگیری شد.

وی افزود: با توجه به عدم فعالیت اقتصادی قاچاقچی دستگیرشده به نظر می‌رسید که این اموال از راه قاچاق مواد مخدر حاصل شده است که دستورات لازم در جهت شناسایی این اموال به مأموران ابلاغ شد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی در ادامه افزود: مأموران با بهره‌گیری از امکانات فنی و استعلامات لازم و بررسی حساب‌های متهم و نزدیکان وی، تعداد چندین حساب با تراکنش‌های بالا شناسایی کردند که در تمامی این حساب‌ها وجوه به‌صورت کارت به کارت واریز و برداشت شده و در یک لحظه در چندین حساب جابه‌جا و منتقل شده بود.

شجاع افزود: مأموران با بررسی دقیق‌تر حساب‌ها و بررسی اسناد و مدارک و کارت‌های کشف‌شده از متهم در زمان دستگیری به این نتیجه رسیدند که تمامی این حساب‌ها در اختیار متهم بوده و نقل و انتقال وجوه که از عواید نامشروع حاصل از خرید و فروش مواد مخدر حاصل شده است که رقم آن بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: در ادامه بررسی این پرونده تعداد چهار باب منزل مسکونی در شهرستان‌های زاهدان، زابل و مشهد به نام این قاچاقچی بزرگ مواد مخدر و همسرش کشف شد که گزارشی در خصوص اموال و دارایی‌های متهم به مرجع قضایی ارسال شد و این اموال با دستور مقام قضائی توقیف شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  چند نماینده مجلس به کرونا مبتلا شدند؟

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *