کیهان: سیدحسن ۱۴۰۰ کاندیدا شود، تایید نمی‌شود کیهان: سیدحسن ۱۴۰۰ کاندیدا شود، تایید نمی‌شود | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کیهان: سیدحسن ۱۴۰۰ کاندیدا شود، تایید نمی‌شود

کیهان: سیدحسن ۱۴۰۰ کاندیدا شود، تایید نمی‌شود

برترین‌ها: در حالی که برخی گمانه زنی‌ها حکایت از آمادگی سید حسن خمینی برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ دارد، روزنامه کیهان در یادداشتی تامل‌برانگیز پیش‌بینی کرد در صورت نامزدی نوه امام در انتخابات ریاست جمهوری وی ردصلاحیت خواهد شد!

اصلاح‌طلبان می‌دانند سیدحسن تایید نمی‌شود

رایزنی‌ها با سید حسن خمینی جدی‌تر شده است

فرید مدرسی، فعال رسانه‌ای در حساب توئیتری خود از شدت گرفتن رایزنی ها با سید حسن خمینی برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داده است.

وی در توئیتر خود نوشت: 

اصلاح‌طلبان می‌دانند سیدحسن تایید نمی‌شود

سیدحسن خمینی تایید صلاحیت نمی‌شود

روزنامه کیهان با پیش‌بینی رد صلاحیت نوه امام در انتخابات ریاست جمهوری نوشت: 

* بازی رسانه‌ای نشریات اصلاح‌طلب با نام سید حسن خمینی به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان در حالی است که وی فاقد کمترین سابقه اجرایی به عنوان شرط ضروری برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است.

* جریان اصلاحات و سیدحسن خمینی رابطه خوبی دارند. هر چند یادگار امام رسما عضو هیچ گروه و حزبی نیست، اما روابط نزدیکش با شخصیت‌های برجسته جریان اصلاحات به‌ویژه سیدمحمد خاتمی باعث شده تا بسیاری او را از جمله اصلاح‌طلبان بشناسند. نام سیدحسن خمینی اما حالا در شرایطی مطرح می‌شود که به نظر می‌رسد احزاب اصلاح‌طلب برای رسیدن به کاندیدای واحد چالش‌هایی جدی پیش‌رو دارند.

* صرف‌نظر از میزان انطباق یا عدم انطباق سیدحسن خمینی با بخش عمده‌ای از این شرایط، محرز است که وی فاقد کمترین سابقه اجرایی (حتی در حد اداره یک شهر و اداره کوچک) برای احراز شرط مدیر و مدبر بودن است. تنها فعالیت او تولیت آستان امام خمینی(ره) و مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) می‌باشد. سید حسن خمینی پیش از این با وجود ثبت‌نام برای انتخابات مجلس خبرگان، از حضور در آزمون علمی نامزدهای این انتخابات منصرف شد.

حتما بخوانید:  محمود صادقی دست به افشاگری زد

* یادآور می‌شود طبق اصل ۱۱۵ قانون اساسی، «رئیس‌جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط زیر باشند، انتخاب گردد: ایرانی‌الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوا، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور».

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *