گروه «اوهام» بعد از ۲۰ سال مجوز گرفت گروه «اوهام» بعد از ۲۰ سال مجوز گرفت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / گروه «اوهام» بعد از ۲۰ سال مجوز گرفت

گروه «اوهام» بعد از ۲۰ سال مجوز گرفت

ایران آرت: آلبوم “نهال حیرت”، اولین آلبوم گروه اوهام بعد از ۲۰ سال انتظار موفق شد مجوز رسمی انتشار خود را از دفتر موسیقی کسب کند.

بازگشت گروه «اوهام» به صحنه

بابک ریاحی پور (نوازنده گیتار باس) و از اعضای موسس گروه اوهام در گفت‌وگو با ایرنا با تایید این خبر گفت: پس از ۲۰ سال انتظار موفق شدیم تا مجوز انتشار آلبوم “نهال حیرت” را کسب کنیم.

وی افزود: پس از کسب مجوز این آلبوم در صدد یافتن تهیه کننده و ناشر مناسب برای از سرگیری فعالیت گروه اوهام هستیم و امیدواریم بزودی پس از یافتن اسپانسر و تهیه کننده با انتشار رسمی اولین آلبوم تولید شده در گروه اوهام و اجرای کنسرت این آلبوم با هواداران تجدید دیدار کنیم.

اوهام یک گروه موسیقی ایرانی است که دو‌ دهه پیش فعالیت خود را در سبکی که می‌توان آن را تلفیقی از راک و موسیقی ایرانی دانست با خواندن اشعار حافظ و مولوی آغاز کرد.

این گروه در سال ۱۳۷۸ با سه عضو اصلی شامل شهرام شعرباف، بابک ریاحی‌پور و شاهرخ ایزدخواه شکل گرفت و‌ در زمان خود نگاهی نو به اشعار شعرای کلاسیک در موسیقی نوین ایران داشت.

نگاه‌ِ نو و ساختارشکن این گروه جریان‌ساز موجی از موافقان و مخالفان را در مقابل هم قرار داد؛ برخی نگاه تازه این گروه را به اشعار کلاسیک به شدت مورد انتقاد قرار دادند و گروهی دیگر همین نگاه نو و ساختارشکن را عامل جذب جوانان به ادبیات کلاسیک و شرط غنای ادبی موج نوین موسیقی راک در ایران می‌دانستند.

آتش فروزان و جریان ساز این گروه دیری نپایید و تا آستانه خاموشی کامل پیش رفت اما شهرام شعرباف این گروه را حفظ کرد. بابک ریاحی پور و شاهرخ ایزد خواه در سال ۱۳۸۲ از گروه جدا شدند و شهرام شعرباف فعالیت گروه را به تنهایی ادامه داد.

حتما بخوانید:  صف ایرانیان خارج از کشور برای واکسن ایرانی!

اوهام تا مدت‌ها مجوز فعالیت رسمی نداشت در طول این مدت چهار آلبوم را بطور غیر رسمی منتشر کرد و برای دانلود در اختیار طرفدارانش قرار داد. سرانجام شعرباف توانست در شهریور سال ۱۳۹۱ با عنوان گروه شهرام شعرباف فعالیت رسمی خود در ایران را آغاز و پس از سال‌ها در تهران کنسرت برگزار کند. این گروه پنجمین آلبوم و نخستین آلبوم رسمی خود را در سال ۱۳۹۲ با عنوان “این خرقه بینداز” منتشر کرد.

حال ‌با اخذ دیرهنگام مجوز برای اولین آلبوم این گروه، اعضای اولیه اوهام قصد دارند پس از دو‌ دهه دوباره فعالیت این گروه را از سر بگیرند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *