چرا اب در کربلا رو به بالا حرکت میکند چرا اب در کربلا رو به بالا حرکت میکند | آوتاف
خانه / مطالب خواندنی / چرا اب در کربلا رو به بالا حرکت میکند

چرا اب در کربلا رو به بالا حرکت میکند

حرکت آب در کربلا

چرا اب در کربلا رو به بالا حرکت میکند ؟ این سوالی است که شاید همه افراد و به ویژه عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت عباس (ع) از خود می پرسند. باید بگوییم که کربلا تنها جایی در سراسر جهان است که این ویژگی را دارد و آب آن رو به بالا حرکت می کند. در این بخش سایت آوتاف مطلب جالبی در همین مورد برای شما عزیزان تهیه کرده ایم که دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید.

چرا آب کربلا روبه بالا حرکت میکند ؟

نقطه‌ای از جهان که آب در آن باز گشته و بر عکس حرکت می‌کند کربلا است ( آب رو به بالا حرکت می‌کند).

این آب از طرف خیمه‌گاه تا جلوی حرم مطهر حضرت ابوالفضل‌(ع) می‌آید و از آنجا می‌چرخد و به حالت سرگردان به شدت روبه بالا حرکت می‌کند چون آب نمی‌خواهد به حرم وارد شده و باعث تخریب حرم شود اگر چه سطح آب در خود حرم بالا است.

پس از بررسی‌های صورت گرفته مهندسین و کارشناسان ستاد بازسازی عتبات عالیات این حرکت آب طبیعتاً ماسه بادی‌های زیر حرم را با خود می‌برد و شن‌ها را از زیر حرم تخلیه کرده است.

با این حال این سوال که چرا این سازه حرم مطهر حضرت امام حسین(ع) تخریب نمی‌شود و و پایین نمی‌آید؟ وجود دارد اما با بررسی‌های صورت گرفته در ۲ سال اخیر مسجل شد که برای تقویت ستون‌های زیر حرم بتن‌های زیادی تزریق شده است.

مسئولان و مقامات اجرای عملیات عمرانی در کربلای معلی که این برنامه بتن ایفای نقش می‌کردند می‌گفتند آن زمان هر قدر بتن تزریق می‌کردیم می‌دیدم باز هم نیاز است و پر نمی‌شود تا اینکه ۲۰ برابر حد نیاز بتن تزریق کرد‌یم؛ بعدها متوجه شدیم این بتن‌ها جای ماسه‌بادی‌ها را گرفته و مانع تخریب سازه شده است.

چرا اب در کربلا رو به بالا حرکت میکند

چرا اب در کربلا رو به بالا حرکت میکند

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *