چک لیست جهیزیه در سال ۹۹ و ۲۰۲۰ (جدول و نکات) چک لیست جهیزیه در سال 99 و 2020 (جدول و نکات) | آوتاف
خانه / سبک زندگی / چک لیست جهیزیه در سال ۹۹ و ۲۰۲۰ (جدول و نکات)

چک لیست جهیزیه در سال ۹۹ و ۲۰۲۰ (جدول و نکات)

چک لیست جهیزیه

ازدواج کردن یکی از مهمترین کارهایی است که هر جوانی در طول زندگی باید نسبت به آن اقدام کند و در هر فرهنگی هم آداب و رسوم خاصی برای آن وجود دارد. یعنی در هر جامعه ای گامهای متفاوتی برای تحقق امر ازدواج وجود دارد که باید نسبت به انجام آنها حساس بود تا بتوان زندگی آرامی را شروع کرد، چرا که این گامهای ازدواج جزوی از فرهنگ جامعه ما محسوب می شوند.

مراحل ازدواج از خواستگاری تا عروسی در ایران هم دارای آداب خاص خود است و خانواده عروس و همینطور خانواده داماد هر کدام عهده دار مسئولیتی در این مراحل می شوند. یکی از وظایف خانواده عروس برای شکل گرفتن زندگی فرزندان دختر خود، خرید جهیزیه است.

لیست جهیزیه معمولی یکی از اولین کارهایی است که خانواده دختر انجام می دهند، و در این مورد از اینترنت کمک گرفته و دانلود لیست جهیزیه را انجام می دهند که بهترین کمک به آنها است. برخی از خانواده ها هم نمی خواهند خود را درگیر جزییات کنند و لیست جهیزیه ضروری را نگاه می کنند و چک لیست جهیزیه را آماده می کنند. برخی هم لیست جهیزیه خلاصه را از خانواده های فامیل می گیرند و به این ترتیب لیست جهیزیه مختصر و مفید را تدارک می بینند. برای لیست جهیزیه داماد هم خانواده پسر همین کار را انجام می دهند.

با توجه به تغییرات شدید قیمتی، خانواده ها لیست جهیزیه عروس با قیمت روز را مورد توجه قرار می دهند و بنا به قیمت های سال اقدام به خرید می کنند، مثلا لیست جهیزیه عروس با قیمت روز از مهمترین کارهایی است که باید در این راستا در این سال انجام داد.

به این ترتیب دانلود لیست کامل جهیزیه عروس جدید هم به دنبال قیمت های جدید مطرح می شود.

پس خانواده عروس باید در چک لیست جهیزیه عروس به قیمت های روز توجه لازم را داشته باشند تا بتوانند چک لیست جهیزیه کامل عروس را تدارک ببینند. اما باید دانست که چک لیست جهیزیه کامل کار سختی است و دقت لازم را می خواهد. ما پیشنهاد می کنیم که چک لیست جهیزیه با قیمت را تهیه کنید.

ما این گونه پیشنهاد می کنیم که:

وسایل مهم جهیزیه را در ابتدا لیست کنید. در حقیقت مهمترین وسایل جهیزیه باید در ابتدا خریداری شوند. پس حتما خانواده های عزیز لیست وسایل مهم جهیزیه را در اولویت خرید بگذارید. فرقی هم نمی کند که لیست وسایل مهم جهیزیه عروس باشد یا برای داماد. مهم دوری از خرید وسایل غیر ضروری است.

همین لیست مورد اشاره دارای طبقه بندی خاص خود است، مثلا وسایل تزیینی جهیزیه عروس یکی از کارهای فانتزی است که معمولا جوانترها و خود عروس خانم این کار را انجام می دهد. پس وسایل مورد نیاز جهیزیه عروس را باید بزرگترها و بنا به تجربه اطرافیان به انجام برسانند. اما در انتخاب و یا خرید وسایل پلاستیکی جهیزیه نیاز به مشورت خاصی نیست و می توان به دلخواه آنچه را خواست تهیه کرد.

بعضی از خانواده ها به برند جهیزیه خیلی اهمیت می دهند، مثلا قیمت سرویس جهیزیه لیمون یکی از پرس و جوهای خانواده عروس خانوم است. و یا قیمت سرویس جهیزیه اورانوس هم می تواند یک انتخاب مورد جستجوی این خانواده ها باشد. ما سرچ قیمت سرویس جهیزیه نارین را هم به شما پیشنهاد می کنیم.

بعضی از خانواده ها هم به برند کار خاصی ندارند و بنا به طبقه بندی وسایل مورد نیاز جهیزیه کار خود را پیش می برند. مثلا قیمت لوازم برقی جهیزیه را جویا می شوند. گفتنی است که در بین قیمت اقلام جهیزیه این لوازم اشاره شده دارای بالاترین قیمت ها هستند.

شما هم حتما زمانی که به فروشگاه لوازم خانگی مراجعه کرده اید با این پرسش مغازه دار مواجه شده اید که قیمت لوازم خانگی برای جهیزیه می خواهید؟ و یا بعضی از فروشگاهها قیمت کل جهیزیه عروس را در مغازه خود درج کرده اند. و البته این کار مناسبی است چرا که قیمت کل یک جهیزیه کامل را می توانید به دست بگیرید.

خانواده های معمولی با درج این قیمت ها از سوی فروشندگان، می توانند قیمت یک جهیزیه معمولی را برآورد کنند و برای دخترشان یک جهیزیه آبرومند تهیه کنند و نیازی نباشد برای قیمت جهیزیه معمولی  فروشگاههای مختلف را سر بزنند.

یکی از وسایلی که امروزه در جهیزیه مد شده است، وسایل چوبی جهیزیه است. از جمله مبلمان و.. و برای همین هم قیمت مبلمان برای جهیزیه را اغلب خانواده های عروس جویا هستند.

اما باید دانست که وسایل جهیزیه بسیار گسترده هستند و اگر خانواده عروس بخواهند همه را تهیه کنند، چه بسا که درگیر هزینه های فراوان و نه چندان ضروری می شوند. مثلا وسایل ریز جهیزیه برای اغلب مادران کار سختی است و با دغدغه زیادی هم توام است که شاید در وسایل برقی جهیزیه و انتخاب آنها اینقدر دغدغه وجود نداشته باشد. مثلا اتو مناسب جهیزیه یکی از انتخاب های سخت عروس خانمها است. و یا برخی اوقات به دنبال چیزهای خیلی خاص در مورد وسایل برقی می گردیم، مثلا یخچال مناسب جهیزیه برخی اوقات با گزینه های فراوانی برای انتخاب مواجه هست. و یا تلویزیون مناسب برای جهیزیه هم همینطور.

پیشنهاد ویژه ما به شما:

 به دنبال جهیزیه خوب با قیمت مناسب باشید. البته خرید اقساطی جهیزیه هم یک مد خاصی است که چنانچه عروس خانم کارمند و صاحب درآمد باشد می تواند از حقوق ماهیانه خود برای خودش یک جهیزیه عالی خریداری کند و به خانواده اش هم فشار نمی آید. البته این عروس خانمها به دنبال خرید جهیزیه ارزان نباشند چون به قول معروف هر چقدر پول بدهید، همانقدر هم آش می خورید!

به این ترتیب خرید جهیزیه عروس به دو دسته تقسیم می شود، یا عروس خانوم از حقوق خود تهیه می کند و یا والدین او برایش تهیه می کنند.

در برخی از مناطق ایران کار تهیه جهیزیه عروس شاید با قیمت های بهتر صورت گیرد. مثلا خرید جهیزیه از بانه می تواند به صرفه باشد. و یا خرید جهیزیه از قشم هم می تواند یک گزینه مد نظر خانواده های عروس خانم باشد تا بتوانند با هزینه کمتر وسایل را تهیه کنند.

نکته مهم:

در زمان خرید جهیزیه از بندر گناوه و یا خرید جهیزیه از چابهار به مواردی مثل گارانتی دار بودن وسایل می بایست دقت کنید. پس در هنگام تدارک لیست جهازیه عروس در این مناطق به این نکته مهم دقت لازم را داشته باشید. اما این نکته به این معنا نیست که لیست جهاز معمولی را نمی توانید در این مناطق تهیه کنید. اتفاقا چه بسیار خانواده هایی که لیست جهاز عروس خود را از این شهرها تهیه کرده اند و رضایت کامل هم داشته اند.

ولی واقعا انتخاب جهیزیه کار مشکلی است! و تاکید می کنیم که عروس خانمهای عزیز برای انتخاب جهیزیه عروس بر خانواده های خود فشار و استرس بیش از اندازه وارد نکنند.

مادران عزیز در وسایل جهیزیه آشپزخانه هم دچار وسواس در انتخاب و خرید می شوند. چرا که سعی می کنند آبرمندانه عمل کنند و وسایل جهیزیه کامل را تهیه کنند. اما گاهی این کار یعنی وسایل جهیزیه کامل عروس برای خانواده ها مشکلات مالی به وجود می آورد، پس پیشنهاد می کنیم که چشم و هم چشمی و وسواس را در این کار کنار بگذارید تا با آرامش کارها را به انجام برسانید. این کار را برای وسایل جهیزیه داماد هم مد نظر داشته باشید.

پس مهمترین اصل را یادتان باشد: لیست جهیزیه مناسب چیست؟

 در حقیقت یک جهیزیه مناسب زمانی تهیه می شود که آرامش بر خانواده ها حاکم باشد و بتوان کارهایی مثل تخمین قیمت ها و در صورت امکان تهیه لیستی از قیمت را به انجام رساند تا جهیزیه با قیمت مناسب تهیه کرد.

برخی از خانواده ها در برآورد هزینه سعی می کنند بهترین ها را برای فرزندشان خریداری کنند و چک لیست خرید جهیزیه را خیلی سخت می گیرند، پیشنهاد می کنیم این کار را اصلا انجام ندهید، چون این مسائل به دنبال خود خوشبختی نمی آورد. در حقیقت جهیزیه مناسب عروس جزوی از آداب و رسوم است که به جا آورده می شود و نباید باعث نارحتی و یا فشار بر خانواده ها شود و گاهی این فشارها به حدی است که جهیزیه مناسب برابر با به خطر افتادن سلامتی والدین عروس می شود.

ولی واقعا اگر همه چیز را ساده گرفت و به دنبال جهیزیه قیمت مناسب باشید مطمئنا خاطرات زیبایی هم برای شما باقی خواهد ماند.

در نهایت یکی از کارهایی که عروس خانمها به آن توجه دارند انتخاب رنگ جهیزیه است که باید مناسب رنگ اتاق، آشپزخانه و پذیرایی انجام گیرد. پس نهایت دقت را به این موراد در انتخاب رنگ برای جهیزیه داشته باشید تا شیک ترین جهیزیه را بچینید.

لیست یک جهاز مناسب از چه قرار است؟

در ادامه این مقاله از سایت آوتاف لیست کامل خرید جهیزیه عروس را برای شما در قالب جداولی جداگانه آماده کرده ایم. در این لیست جهیزیه نو عروس ، فهرست کاملی از ملزومات یک خانه در چند گروه بندی اصلی وجود دارد. همراهان عزیز دقت داشته باشند که ملزومات اصلی و ضروری با رنگ سفید و ملزومات غیر ضروری با رنگ صورتی مشخص شده اند.

امیدواریم این مقاله از آوتاف برای شما همراهان خوب و همیشگی مفید باشد و بتوانید به راحتی و با آسودگی خاطر جهیزیه خوب و مناسب بر ای فرزندتان آماده کنید و فرزندتان هم خوشبخت شوند.

جداول لیست وسایل ضروری جهیزیه

قیمت و لیست جهیزیه

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

قیمت لیست جهیزیه معمولی

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

قیمت لیست جهیزیه کامل عروس

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

کامل ترین چک لیست جهیزیه عروس

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

جدول برای لیست جهیزیه

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

چک لیست تهیه جهیزیه

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

جهیزیه مناسب با قیمت

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

جهیزیه عروس با قیمت

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

وسایل غیر ضروری جهیزیه

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

چک لیست جهیزیه مناسب با قیمت

چک لیست جهیزیه در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ (جدول و نکات)

مهمترین وسایل جهیزیه با قیمت

 

چک لیست جهیزیه (جدول و نکات)

منبع: آوتاف www.avtaf.com

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

۲ دیدگاه

  1. با سلام جدول کاملی است اما چرا طوری قرار ندادید که ما دانلودکنیم که مبالغ بنویسم وچک کنیم ؟اگه فایل دانلودیشم بزارید عالی میشه

    • سلام
      پیشنهاد شما به بخش تحریریه سایت ارسال شد و حتما رسیدگی خواهد شد.
      از شما به خاطر همراهی و همدلی تان سپاسگزاریم و دلگرم به این همراهی تان هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *