تصادف دانشجویان دامغان تصادف دانشجویان دامغان | تصادف دامغان
خانه / اخبار / تصادف دانشجویان دامغان

تصادف دانشجویان دامغان

تصادف دانشجویان دامغان

یکی از اخبار تلخ در ایران، اخبار تصادفات است که چه برای مردم عادی و چه برای دانشجویان اتفاق می افتد و افکار عمومی را جریحه دار کرده و بسیاری از خانواده ها را هم داغدار ی می کند. تازه ترین خبر در این زمینه خبر تصادف دانشجویان رشته زمین شناسی دامغان است که متاسفانه دو کشته بر جای گذاشته و چندین نفر را هم مصدوم کرده است. امروز معاون وزیر علوم علت تصادف دانشجویان دامغان را اعلام کرده است که در این مقاله از آوتاف می توانید جزییات آن را مشاهده کنید.

دلیل تصادف دامغان چه بود؟

معاون وزیر علوم بابیان اینکه علت حادثه واژگونی مینی‌بوس دانشجویان دامغان مشخص‌شده است، گفت: در گزارش‌ها تأکید شده که نقص فنی عامل این حادثه بوده است.

غلامرضا غفاری ضمن بیان اینکه علت بروز حادثه مینی‌بوس دانشگاه دامغان که روز جمعه باعث جان باختن دو نفر شد، نقص فنی است، تأکید کرد: متأسفانه این حادثه به جان باختن دو نفر منجر شد اما بررسی‌های امروز نشان داد که سایر مصدومان حال نسبتاً مساعدی دارند.

تصادف دانشجویان در دامغان,تعداد کشته شدگان تصادف دانشجویان دامغان,تعداد مصدومان تصادف دامغان اردیبهشت 97,www.avtaf.com

وی افزود: بنده از طرف وزیر علوم در پی حادثه مامور پیگیری حادثه شدم تا با ارائه گزارش راهکارهای پیشگیری از حوادثی مشابه اتخاذ شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دانشجویان دانشگاه دامغان درراه بازگشت از سفر علمی که در قالب برنامه درسی پیش‌بینی‌شده بود دچار حادثه شدند که با عملکرد خوب مأموران اورژانس وامدادی تعدادی از دانشجویان مجروح به بیمارستان منتقل‌شده و مداوا بر روی آن‌ها صورت گرفته است.

غفاری تأکید کرد: وزارت علوم از ساعات اولیه بروز این حادثه هماهنگی‌های لازم را انجام داد تا بتوانیم شاهد مداوای مصدومان باشیم همچنین گزارش کامل این حادثه به وزیر علوم ارسال خواهد شد.

حتما بخوانید:  جزییات کامل مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی خرداد 97

وی افزود: برای بررسی وضعیت یکی از دانشجویان که در بیمارستان ساری بستری‌شده، سفری به مرکز استان مازندران نیز خواهیم داشت و همچنین از باقی دانشجویانی که امروز در بیمارستان گلوگاه و بهشهر هستند نیز عیادت می‌شود.

معاون وزیر علوم همچنین گفت: منتظر ارائه گزارش کارشناسی از صحنه تصادف نیز هستیم تا به وزارت علوم و مردم اطلاع‌رسانی شود.

جزییات تصادف دانشجویان دامغان

رییس دانشگاه دامغان گفت: بر اثر سانحه واژگونی مینی بوس حامل دانشجویان این دانشگاه ۱۴ دانشجو مصدوم شدند که متاسفانه دو تن از آنان فوت کردند. عبدالعلی بصیری: دانشجویان رشته زمین شناسی دانشگاه دامغان برای اردوی علمی به سمت مسیر دامغان بهشر در حرکت بودند که سانحه رانندگی رخ داد.

وی عنوان کرد: این اردوی دانشجویی از روز گذشته آغاز شده بود و ۴۲ دانشجو به همراه دو استاد با سه مینی بوس طرف قرارداد با دانشگاه که مجوزهای لازم را نیز داشته اند در مسیر حرکت به سمت بهشهر دچار این سانحه شدند.

تصادف دانشجویان در دامغان,تعداد کشته شدگان تصادف دانشجویان دامغان,تعداد مصدومان تصادف دامغان اردیبهشت 97,www.avtaf.com

رییس دانشگاه دامغان تاکید کرد: بر اثر این سانحه دو دانشجو فوت کردند؛ وزیر علوم نیز پیگیر این حادثه بوده و در تماس با مسئولان وزارت بهداشت، خواستار رسیدگی دقیق به مصدومان این سانحه شده است.

بصیری یادآور شد: همچنین یکی از دانشجواین مشکل نخاعی پیدا کرده که برای درمان به بیمارستان ساری اعزام شده است. هم اکنون ۵ دانشجو در گلوکاه و ۷ نفر نیز در بهشهر بستری هستند که از این تعداد حال یکی از دانشجویان مساعد نیست.

این دانشجوان برای سرفصل درسی زمین شناسی ایران به بازدید صحرایی رفته بودند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *