آب شرب آبادان به وضعیت نرمال رسید آب شرب آبادان به وضعیت نرمال رسید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آب شرب آبادان به وضعیت نرمال رسید

آب شرب آبادان به وضعیت نرمال رسید

خبرگزاری ایسنا: مدیر اداره آبفا آبادان گفت: در حال حاضر شوری آب آبادان ۳۹۰۰ میکروموس است که این شوری نسبت به میانگین سال‌های گذشته کمتر است.

علیرضا خلیلی‌نیا در خصوص آخرین وضعیت شوری آب در آبادان، اظهار کرد: در حال حاضر شوری آب رودخانه بهمنشیر ۱۲ هزار میکروموس است و شوری آبی که وارد شبکه می‌شود به ۳ هزار و ۹۰۰ میکروموس رسیده است که این شوری نسبت به میانگین سال‌های گذشته کمتر نیز شده است. در گذشته در همین ماه شوری آب به بیش از چهار یا پنج هزار میکروموس ‌رسید.

آب شرب آبادان به وضعیت نرمال رسید

وی افزود: بنا بر قولی که سازمان آب و برق به ما داده است آب طرح غدیر ۱۵ تیرماه وارد مدار می‌شود. ای سی آب غدیر در طول سال بین ۱۵۰۰ تا ۲۳۰۰ میکروموس است. امروز نیز میزان ای سی غدیر ۱۸۰۰ میکروموس است.

مدیر اداره آبفا آبادان گفت: وضعیت ما در حال حاضر نرمال است البته در روستاها هنوز تانکرهایی برای توزیع آب وجود دارند. هنوز تانکرها را به صورت آماده باش نگه داشته‌ایم و تا زمان افتتاح طرح غدیر این تانکرها در اختیار ما خواهند بود. البته با توجه به کاهش نیاز مردم به آب، میزان توزیع ما نسبت به روزهای گذشته کاهش پیدا کرده است.

خلیلی‌نیا تصریح کرد: تا ماه گذشته آب آبادان ۵۰ درصد از طریق رودخانه بهمنشیر و ۵۰ درصد از طریق آب غدیر تامین می‌شد در حال حاضر ۸۰ درصد آب از طریق آب غدیر و ۲۰ درصد از طریق بهمنشیر تامین می‌شود و با افتتاح طرح غدیر ۱۰۰ درصد آب از طریق آب غدیر تامین می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  واکنش وزارت بهداشت به شیوع HIV در لردگان

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *