آجورلو: ول کن کار یزدانی و مرادمند نیستیم آجورلو: ول کن کار یزدانی و مرادمند نیستیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آجورلو: ول کن کار یزدانی و مرادمند نیستیم

آجورلو: ول کن کار یزدانی و مرادمند نیستیم

ورزش سه: سیاوش یزدانی و حسین مرادمند دو بازیکن استقلال هستند که موضوع سربازی آنها به سوژه داغ فوتبال ایران تبدیل شد. با وجود تلاش های مدیران این تیم برای تعویق در زمان اعزام این دو مدافع شاخص، اما جدایی یزدانی و مرادمند از آبی پوشان قطعی شد و استقلال باید فصل را بدون آنها ادامه دهد.

مدیران استقلال که نسبت به این موضوع شدیدا معترض هستند، اعتقاد دارند که مطابق با برخی از قوانین مصوب سازمان نظام وظیفه در حمایت از ورزشکاران سرباز، یزدانی و مرادمند قادر به تعویق در زمان اعزام خود به سربازی هستند. مسئله ای که با مخالفت سازمان نظام وظیفه همراه شد و دو مدافع آبی پوش باید راهی خدمت سربازی شوند.

واکنش تند آجورلو: ول کن کار یزدانی و مرادمند نیستیم

در همین رابطه، مصطفی آجورلو مدیرعامل استقلال در گفتگو با دوربین باشگاه استقلال، به تشریح اتفاقات رخ داده پرداخت که در زیر می خوانیم:

* مقصر ما هستیم، چون در صدر جدولیم

شاید ما در باشگاه استقلال تقصیر بزرگی داشته باشیم. هم به کادرفنی بازمیگردد، هم به بازیکنان و هم به کادر مدیریتی. چرا که آنها کارشان را خوب پیش می برند و در صدر جدول هستند. شاید این مشکل دیگران باشد که مایل نیستند استقلال در صدر جدول بماند.

*هر کسی به نوعی کارشکنی کرده است

هر کسی به نوبه خودش توانسته است کارشکنی کند، کم نگذاشته است و به آنها خسته نباشی و خدا قوت می گویم. خیلی ممنونیم که همه تلاش و عزمتان را جزم کردید که موانعی را جلوی استقلال بگذارید. استقلال امروز خیلی قوی تر و بزرگتر از آن موانعی است که بخواهد در پشت موانع بماند و از آن خواهد گذشت. همانطوری که تا الان از این موانع عبور کرده است.

*نمایندگانمان را از روز اول فرستادیم

در بحث سربازی، این یک مسئله روشنی است. اتفاقا من امروز نه بلکه از روز اولی که با این موضوع درگیر شدیم، نمایندگانمان را به سازمان نظام وظیفه و به سازمان نیروهای مسلح که مسئولیت این را برعهده داشتند، فرستادیم و مستقیم ارتباط برقرار کردیم و حتی خود من یک مرتبه ساعت ۱۲ شب بود با آقای زاده‌کمند معاون محترم نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تماس گرفتم.

حتما بخوانید:  ممنوع‌التصویری «علی انصاریان» و «مجید یاسر»

* برای اینکه قهرمان نشویم، بار حمله‌ای آوردند

من آقای زاده‌کمند را فرد متمدن و مومنی می شناسم. ایشان گفتند به دلیل این قانون و فلان ماده و آن بند یک مشکلی وجود دارد. شاید مکالمه ۴۵ دقیقه ای پشت تلفن همراه با یکدیگر داشتیم. ایشان گفتند که برای ما در فضای مجازی حواشی و مسائلی ایجاد می کنند. گفتم اشکالی ندارد، این قضیه یک طرفه نیست و دو طرفه است. اگر آنها بار حمله ای را می آورند که بهترین مدافع ایران را از باشگاه استقلال بگیرند، برای این است که ما قهرمان نشویم. شما چرا باید تحت تأثیر حواشی فضای مجازی قرار بگیرید. هر چه که قانون می گوید عمل کنید. شما آیین نامه تان مصوب سال ۱۳۹۷ و زمان حضور سردار کمالی وجود دارد. من، شما و کارشناسان امر می دانیم که چه خبر است. چرا شما تنگ نظری می کنید و در اینجا قانون را رعایت نمی کنید؟

*می گفتند که مشکل، فضای مجازی است

من با آقای مرادمند و سمیعی نزد سردار اشتری رفتم. به ایشان گفتم که من می خواهم قانون انجام شود. نیامده ام که کار غیرقانونی انجام شود. در مورد آقای مرادمند که بازیکن ۲۸ ساله هستند و در سطح ملی به اردو دعوت شده و کارت او رجیستر شده است، شما چرا او را راهی سربازی می کنید؟ دوستان من نمی گفتند که تعویق اعزام او غیرقانونی است، می گفتند مشکل فضای مجازی است.

*فدراسیون و وزارت ورزش نوشتند که مرادمند در سطح ملی است

من از طرف وزیر ورزش آقای سجادی نامه ای برای سرلشگر باقری گرفتم. ایشان نبودند و جانشینشان دستور داده بود که بررسی و مساعدت کنید و برای آقای زاده‌کمند فرستادند. آقای زاده‌کمند نیز نوشتند بایگانی شود. این کار منجر به این شد که من نامه ای را شخصا برای سرلشگر باقری نوشتم و از ایشان خواستم که حرف قانونی ما که دو مرجع ورزشی یعنی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش آن را تأیید می کند، انجام شود. فدراسیون در نامه نوشته است که آقای مرادمند در سطح تیم ملی است و وزیر ورزش نیز آن را تأیید کرده است. سرلشگر باقری هم نوشته اند که راهکاری پیدا کنید که این بازیکنان ملی بتوانند از فرصتشان استفاده کنند.

حتما بخوانید:  رویترز: ایران سطح غنی‌سازی را به ۵درصد می‌رساند

* خودشان نشستند و برای دو بازیکن، کمیسیون تشکیل دادند

در این میان یک بداخلاقی صورت گرفته است. نه از وزارت ورزش، فدراسیون و باشگاه استقلال کسی را دعوت کردند. خودشان نشستند و کمیسیونی را تشکیل دادند تا از اینکه گفته شود یک نفر این تصمیم را گرفته، فرار کنند. از میان آن جمع، تصمیم گرفته اند این اتفاق باید رخ بدهد.

 *قانون می گوید که شما مرادمند را محروم کردید

اگر من به آقای زاده‌کمند گلایه می کنم برادر حق قانونی استقلال را بده، این تضییع نیروهای مسلح نیست. مگر شما در سنوات گذشته بیش از ۱۰۰ پرونده اتفاقات تلخ در مورد سربازی نداشتید؟ مگر چند نفر را دستگیر و محاکمه نکردید؟ مگر چند مورد کارت پایان خدمت را ابطال نکردید؟ من می گویم که به قانون عمل کنید و نمی گویم غیرقانونی رفتار کنید. من می گویم قانون این است که مرادمند بازیکنی است که باید دو بازی را در باشگاهش بازی می کرد و شما محرومش کردید. داشتن این بازیکن ملی، حق قانونی باشگاه استقلال است.

 *خالق این آیین نامه، مشاوران من هستند

در مورد سیاوش یزدانی اینگونه نیست. ۳۰ سالگی این بازیکن تمام شده و یزدانی سرباز است. اما چه زمانی؟ مسئله اینجاست چون ما بلد هستیم. آیین نامه ای که شما نوشته اید را، کارشناسان حقوقی ما خوانده اند. در برنامه فوتبال برتر آن دوست عزیز می گفتند که آقای آجورلو مشاوران خوبی ندارد. اتفاقا چرا این دوستانی که به من مشاوره می دهند، در نظام وظیفه هستند. آنها به من می گویند آقای آجورلو این قسمت را درست می گویید و حق با شماست یا آن بخش را می توانستید این کار را انجام دهید. من با تمام احترامی که به این دوستان دارم، می گویم از کسانی که خالق این آیین نامه بودند که بیشتر نمی دانستید. خالقان این آیین نامه مشاور من هستند و می گویند که آقای آجورلو چکار کنید و چکار نکنید.

* شما در اعزام یزدانی، کار غیرقانونی انجام دادید

حتما بخوانید:  کمِدی جدید شبکه سه با بهتاش، دیرباز و...

من قانونا می گویم که سیاوش یزدانی هشتم اسفند سرباز است. او ۳۰ سالگی اش تمام می شود. باید در ۸ اسفند او را فرا می خواندید و می گفتید در این تاریخ اعزام شو. شما کار غیرقانونی کردید، شما تخلف کردید. شما بازیکن را چنان عصبانی کردید که آمده است در برنامه می گوید من اصلا کاری با استقلال و نظام وظیفه نداریم، آی مردم و آی مسئولین به داد من برسید. چرا شما با یک جماعتی که بچه ها خودتان است، این کار را می کنید.

*سیاوش درست می گوید، به او گفتیم مشکل حل می شود

سیاوش درست می گوید. او با باشگاه استقلال و خود من صحبت کرد و گفتیم که مشکل حتما حل می شود چون این کار قانونی است و باید قانون رعایت شود. حالا وقتی کسی قانون را رعایت نمی کند، باید چکار کنیم؟ دوباره پیگیری می کنیم و به محکمه های مختلف می رویم. آقای میثاقی در برنامه فوتبال برتر با بداخلاقی می خواست بگوید که مسئولین استقلال حرف غیرمنطقی به ایشان گفته اند. نه اینطور نیست. مسئولین باشگاه استقلال به درستی به سیاوش گفته اند که مشکلی ندارد، چون خود دوستان هم می دانند. با توجه به اینکه آقای سرلشگر باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح مکتوب برای آقای زاده‌کمند نوشتند که مشکل را حل کنید. ولی باز برای سیاوش اینطور تصمیم گرفتند.

*  مسئولین فدراسیون نگران دفاع مستقیم از موضوع هستند

به نظر می رسد که مسئولین فدراسیون و تیم ملی این نگرانی را دارند و تصورشان این است که اگر از این فرآیند به صورت علنی دفاع کنند، تیم های رقیب می گویند که چرا شما از استقلال حمایت کردید.

* ول کن کار نیستیم و حضور این دو بازیکن در استقلال قانونی است

امیدوار هستم که هم از طریق فدراسیون و هم از طریق وزارت ورزش ما نیز ول کن کار نیستیم و تا آخرش پای کار هستیم و فکر می کنیم که بودن آقای مرادمند و یزدانی در باشگاه استقلال براساس قانون است و ما این روند را دنبال می کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *