احتمال استمرار تعطیلی مدارس قوت گرفت احتمال استمرار تعطیلی مدارس قوت گرفت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / احتمال استمرار تعطیلی مدارس قوت گرفت

احتمال استمرار تعطیلی مدارس قوت گرفت

خبرگزاری مهر: وزیر آموزش و پرورش گفت: مجدد روز دوشنبه جلسه ای تشکیل می شود و وضعیت را بررسی می کنیم و اگر لازم باشد تعطیلات استمرار می یابد.

 محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه سیمای خانواده شبکه یک سیما گفت: اطلاع دارید و خانواده‌ها اطلاع دارند که ستادی تشکیل شده برای مدیریت شرایط موجود و مقابله با ویروس مهاجمی که به جوامع هجوم آورده است. یکی از وظایف پیشگیری کند از شیوع و اگر جایی شیوع پیدا کرد از گسترش بیشتر جلوگیری کند و راه کنترل آن را به جامعه منتقل کند. ما در این مرحله مدارس را سه روز تعطیل کردیم چون بر اساس گزارش‌ها این هفته پیک این ویروس است و باید مراقبت‌ها بیشتر شود. مهمترین توصیه‌ای که می‌شود پرهیز از اجتماع است و یکی از مهمترین اجتماعات مدرسه است و دانش آموزان در فاصله نزدیک کنار هم می‌نشینند و برخی مدارس ما تا هزار دانش‌آموز دارد.

وی ادامه داد: ما مجدد روز دوشنبه وضعیت را استمرار می‌کنیم و اگر لازم باشد تعطیلات استمرار می‌یابد. همان قدر که دوست داریم بچه‌ها خوب آموزش ببینند هر کاری لازم باشد برای اطمینان از سلامت بچه‌ها انجام می‌دهیم. نکته‌ای که بعضاً شنیده می‌شود که کسانی که در سنین پایین‌تر هستند کمتر آسیب می‌بینند اما ناقل می‌توانند باشند.

وی ادامه داد: وقتی توصیه می‌شود از اجتماع دوری شود و بسیاری از اجتماعاتی که برای جامعه ما مهم است، همه مراکز آموزش غیررسمی هم که مجوز را از ما می‌گیرند باید تعطیلی را اعمال کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  واکنش متفاوت آذری‌جهرمی به طرح جدید مجلس

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *