احتمال بازگشایی مساجد در رمضان قوت گرفت احتمال بازگشایی مساجد در رمضان قوت گرفت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / احتمال بازگشایی مساجد در رمضان قوت گرفت

احتمال بازگشایی مساجد در رمضان قوت گرفت

خبرگزاری مهر: سخنگوی قوه قضائیه گفت: به متولیان پیشنهاد می‌کنم برای جلسات مذهبی محدود و نمازهای جماعت پروتکلی بنویسند و ساده‌ترین راه که تعطیلی مساجد است را برنگزینند.

غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری مجازی که صبح امروز برگزار شد، گفت: در آستانه حلول ماه رمضان قرار داریم که ماه برکت و رحمت است. ان شالله که حلول این ماه برای همه مؤمنین و جامعه بشریت توأم با خیر و برکت باشد. رفتن به مهمانی‌ها عموماً و این مهمانی خصوصاً آداب و مقدماتی دارد و باید برای این مهمانی آماده شد.

وی افزود: در ایام شیوع ویروس کرونا، طهارت جسم و ضد عفونی کردن اماکن در جهت مقابله با این ویروس را به خوبی تمرین کردیم و کرونای موسوم به کووید ۱۹ نباید ما را از کروناهای خطرناک دیگر غافل کند. باید مراقب باشیم کرونای ظلم و بی عدالتی و تعدی و تجاوز به حقوق دیگران و کرونای غفلت از فراموشی خود و خالق به ورطه هلاکت نکشاند.

لزوم حفظ احترام ماه مبارک رمضان

اسماعیلی ادامه داد: به بهانه‌های مختلف به دنبال روزه نگرفتن نباشیم. فتواهای علما در این رابطه واضح است. کسانی که به هر دلیل از روزه گرفتن معاف و معذورند باید حرمت این ماه و روزه داران این ماه را نگه دارند و از خوردن و آشامیدن به صورت علنی اجتناب کنند. اصناف و کسبه به ویژه کسبه‌ای که مواد خوراکی و آشامیدنی برای تناول در محل ارائه می‌کنند باید به حرمت این ماه و اقتضاهای آن توجه کافی داشته باشند. از سنت‌های خوب این ماه سفره‌های افطاری بوده و هست و اگر امسال به دلیل شرایط اجتماعی امکان گستراندن سفره‌های افطار نیست، به رفتار خداپسندانه مقام معظم رهبری توجه کنیم که به بسته‌های معیشتی برای نیازمندان اشاره کرده بودند.

حتما بخوانید:  اتمام حجت جهانگیری با بدهکاران بانکی

وی تصریح کرد: از اقدام بنیاد مستضعفان در راستای توجه به خانواده زندانیان تشکر می‌کنم، جمع کثیری از خانواده زندانیان نیازمند مشمول دریافت بسته‌های معیشتی شدند. این سنت قابل اجرا است، مومنینی که تمکن مالی دارند بسته‌های حمایتی برای نیازمندان ارسال کنند. اسماعیلی افزود: تقاضا می‌کنم از متولیان تدوین دستورالعمل‌های کرونایی که برای عموم فعالیت‌های اجتماعی دستورالعمل‌های بی شماری را تدوین کردند و زمینه بازگشت برخی مشاغل را مهیا کردند، پیشنهاد می‌کنم برای جلسات مذهبی محدود و نمازهای جماعت پروتکلی بنویسند و ساده‌ترین راه که تعطیلی مساجد است را بر نگزینند و می‌شود مساجد را با تدوین دستورالعمل‌هایی برای استفاده از این فرصت ماه مبارک مهیا کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *