احمد خاتمی: واکسن آمریکایی ۱۰۰نفر را کشته است احمد خاتمی: واکسن آمریکایی ۱۰۰نفر را کشته است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / احمد خاتمی: واکسن آمریکایی ۱۰۰نفر را کشته است

احمد خاتمی: واکسن آمریکایی ۱۰۰نفر را کشته است

خبرگزاری فارس: احمد خاتمی گفت: در دنیا صف طولانی برای نان رایگان در این دوران بحران کرونا تشکیل شد، اما مقام معظم رهبری طرح کمک مومنانه را ارائه کردند که با عزت و احترام کمک‌های مردمی را درب خانه فقرا ببرند و این مدیریت مایه مباهات و افتخار است که از این بحران با سربلندی عبور کردیم و به واکسن آن نیز خواهیم رسید؛ در حالی‌که واکسن آمریکایی تاکنون ۱۰۰ نفر را کشته، واکسن ایرانی تاکنون موفق عمل کرده است

سیداحمد خاتمی در ویژه برنامه «انقلاب قرآنی در بیانیه گام دوم انقلاب»، در جمع طلاب و جامعه قرآنی مشهد و شهرستان طرقبه شاندیز بیان کرد: شما قرآنی‌ها دغدغه گسترش قرآن و فرهنگ دین دارید و نفس این دغدغه ستودنی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: واقعیات را آنچه که هست، ببینیم. رهبری بیشترین جلسه را برای قرآنی‌ها دارند و اولین جلسه ضیافتشان را برای قرآنیان در ماه رمضان می‌گذارند، برخی‌ها می‌گویند شما دولتی‌ها رها کنید کار پیش می‌رود! باید به خروجی بعضی از حرف‌ها توجه کرد و این گفته یعنی جدایی دین از سیاست!

خاتمی: داریم به سمت اسلامی‌تر شدن می‌رویم

وی با بیان اینکه ما قبل از انقلاب به عدد انگشتان دست حافظ قرآن داشتیم و الان هزاران حافظ قرآن داریم و این در سایه انقلاب اسلامی صورت گرفته است؛ عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی قاریان و حافظان برجسته‌ای را تربیت کرده و کتاب‌های تفسیر قرآنی زیادی توسط علما نوشته شده است، در گذشته درس رسمی تفسیر در حوزه توسط آیت الله مشکینی و آیت الله خزعلی صورت می‌گرفت اما الان روزانه ۲۵۰ تفسیر فقط در حوزه علیمه قم داریم.

حتما بخوانید:  برد بزرگ یحیی در زد و خورد ویژه هفته

خاتمی گفت: باید کارهای قرآنی یک متولی داشته باشد، قرآن باید یک مرکزیت داشته باشد و این مرکزیت، کارهای قرآنی را هماهنگ و حمایت کند چراکه در حال حاضر هر نهادی کارهای قرآنی را با سلیقه خود پیش می‌برد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیانکرد: نکته دیگر این است که خودشیفتگی درست نیست و اینکه بگویم هر چه من می‌گویم درست است و هر چه دیگران می‌گویند اشتباه، اگر با این نگاه انتقاد می‌کنیم به جای نمی‌رسیم.

وی در خصوص گله برخی که چرا رهبری نامه‌های ما را نمی‌خوانند؛ گفت: اگر رهبری بخواهند نامه‌های رسیده شده به ایشان راه بخوانند روزی ۱۰۰ هزار صفحه باید بخوانند. بیش از آنکه شما تصور می‌کنید حضرت آقا از جلسات قرآنی و از موضوعات قرآنی خبر دارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری مثالی را در مورد حساسیت رهبری نسبت به مسائل ذکر کرد و گفت: گاهی در شورای نگهبان قوانینی که مربوط به رهبری می‌شود، بیشتر از فقها و حقوق‌دانان مطالعه کرده‌اند و نظر داده‌اند، پس این ذهنیت که مطالب و درددل‌های قرآنی‌ها به گوش حضرت آقا نمی‌رسد درست نیست بلکه دردل‌های قرآنی‌ها خوانده و به ایشان داده می‌شود اما نکته اینجاست که باید پیشنهاد و طرح داد، فقط با درددل مشکل حل نمی‌شود.

وی خطاب به قرآنی‌ها عنوان کرد: صحبت ناامیدانه نکنید، خدا را شکر کارهای قرآنی در کشور بسیار بوده و بسیاری به بار نشسته است، نظام، نظام اسلامی است و به صراحت می‌گویم این نظام، نظام قرآنی است، هیچ کشوری به اندازه نظام جمهوری اسلامی حساسیت بایسته روی حضور قرآن و فرهنگ قرآن در جامعه ندارد، در عربستان و مصر قرآن زیاد می‌خوانند اما حاکمیت‌شان آمریکایی است و این قرآنی شدن نیست، قرآنی شدن، نظام جمهوری اسلامی است؛ البته نمی‌گوییم ۱۰۰ درصد. ما می‌گوییم اسلامی است، ما داریم به سمت اسلامی‌تر شدن پیش می رویم.

حتما بخوانید:  پنتاگون: ترور سردار سلیمانی به دستور ترامپ انجام شد

خاتمی با طرح این پرسش که برخورد قرآنی‌ها در شرایطی که در کشور گرانی بیداد می‌کند، مشکل بدحجابی و بی‌حجابی دارد، اختلاس‌ها وجود دارد، چگونه باید باشد؟؛ گفت: سه برخورد در این رابطه وجود دارد، برخورد اول اینکه توجیه کنیم و بگوییم که سختی‌ها به این شکلی که شما می‌گویید نیست و قبل از انقلاب در یک کوچه دو تلفن بود و از این نمونه‌ها را بیاوریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخورد دوم، بیان کرد: مشکلات را بررگتر جلوه دهیم بنابراین به همان اندازه که برخورد اول غلط است این نیز غلط است، مگر همه خبرهایی که به ما خبر می‌دهند واقعیت دارد؟ خبرهایی که نقل می‌کنند برخی نادرست است.

وی اظهار کرد: برخورد سوم قرآنی است، یعنی مشکلات را منصفانه بپذیریم و بپذیریم گرانی و نارسایی وجود دارد، اما در کنارش بگوییم رهبر و مسئولین دست پاکی هستند که در صدد رفع این مشکل هستند؛ به گونه‌ای برخورد نکنیم که مردم نسبت به آینده ناامید شوند.

خاتمی در خصوص تدبیر مقام معظم رهبری گفت: زمانی که بهداشت جهانی اعلام کرده بود که قربانیان کرونا در ایران روزی به هزار نفر خواهد رسید، رهبری مسئولین را جمع کردند و طرح شهید سلیمانی به صحنه آمد و قربانیان کرونای ما از ۴۸۰ نفر به زیر ۱۰۰ نفر رسید در حالی‌که در بعضی کشورها که پیش‌بینی ۹۰ نفر قربانی کرونا در روز کرده بودند، الان به هزار نفر رسیده اما برای ما هزار نفر پیش بینی نفر کردند که برعکس شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: در دنیا صف طولانی برای نان رایگان در این دوران بحران کرونا تشکیل شد، اما مقام معظم رهبری طرح کمک مومنانه را ارائه کردند که با عزت و احترام کمک‌های مردمی را درب خانه فقرا ببرند و این مدیریت مایه مباهات و افتخار است که از این بحران با سربلندی عبور کردیم و به واکسن آن نیز خواهیم رسید؛ در حالی‌که واکسن آمریکایی تاکنون ۱۰۰ نفر را کشته، واکسن ایرانی تاکنون موفق عمل کرده است و در برابر این کرونای انکلیسی مقاوم بوده است.

حتما بخوانید:  آمار احتمالیِ فوتی‌ها در صورت بازگشاییِ مشاغل

وی گفت: چشم انداز آینده ایران روشن است و این چشم انداز روشن را شما قرآنی ها برای مردم تبیین کنید، چشم انداز شما قرآنی ها هم روشن است، برخی از انتقادات شما وارد بوده و این مشکلات زمانی برطرف می شود که واحد قرآنی یک تشکیلات داشته باشد تا پشتیبان باشد، مشکلات را حل کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *