ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان

ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان

حال و روز بحرانی وضعیت آب در استان خوزستان و رود کارون جدا از مسئله کمبود منابع در ماه‌های اخیر با مشکلات جدیدی نیز رو به رو شده است که البته هنوز از سوی مسئولان ایرانی به صورت صریح بیان نشده است؛ مشکلاتی مثل تلاش برای انتقال آب از کارون برای تأمین آب شرب استان بصره عراق.

این در حالی است که استان خوزستان ایران و نیز حوضه آبریز کارون در شرایط کنونی از نظر میزان و کیفیت منابع آب، در شرایط بسیار بدی قرار دارد و جدا از خشکسالی و کمبود آب با مشکلاتی مثل شوری آب نیز مواجه است و مسئولان ایرانی هنوز نتوانسته اند مشکلات اساسی تأمین آب شرب و کشاورزی پایدار را در استان خوزستان مرتفع کنند.

ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان

بحث این انتقال آب از ایران به عراق زمانی بالا گرفت و بر سر زبان‌ها افتاد که شبکه ملی «بلادی» عراق با پخش خبری در این زمینه مدعی شد که مقامات عالی رتبه ایران و عراق در رابطه با این رخداد به تفاهم رسیده اند و مقدمات اجرایی این طرح انتقال آب آغاز شده است.

در پی شور شدن آب اروند در روزهای اخیر، آب شرب در جزیره مینو از طریق تانکر و به صورت گالنی بین ساکنان توزیع می شود. جزیره مینو در استان خوزستان و بین آبادان و خرمشهر واقع شده و دو شاخه اروندرود آن را فرا می‌گیرد.

ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان

ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان

سرپرست معاونت بهره برداری آبفای خوزستان در این رابطه گفت: در حال حاضر آب بسته بندی و به صورت بطری و همچنین تانکرها در دسترس مردم قرار می‌گیرد و سعی می‌کنیم تعداد تانکرهای آبرسان را افزایش دهیم تا مردم کمترین مسیر را برای برداشت آب طی کنند.

حتما بخوانید:  لیست احتمالیِ ورودی و خروجی‌های پرسپولیس

ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان

همچنین معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری آبادان با اشاره به تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: در این جلسه قیمت هر بشکه ۲۰ لیتری آب در آبادان هزار تومان تعیین شد.

چند روز بعد، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با بیان این‌که وضعیت شوری آب در این شهرستان بهبود پیدا کرده است،  در  خصوص فروش آب بسته‌بندی و توزیع آب از طریق تانکر در شهرستان خاطرنشان کرد: فروش آب در شهرستان خرمشهر را تکذیب می‌کنم و فقط در روستاها آب از طریق تانکر در میان مردم توزیع می‌شود و در شهر مردم از آب لوله‌کشی استفاده می‌کنند.

 

ادامه بحران آب در خوزستان و آبادان

تجمع اعتراضی خرمشهری‌ها با دبه‌های خالی در مقابل مسجد جامع در اعتراض به بی آبی و شور بودن آب

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *