ادعای عجیب رویترز درباره تعداد قربانیان آبان‌ماه ادعای عجیب رویترز درباره تعداد قربانیان آبان‌ماه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ادعای عجیب رویترز درباره تعداد قربانیان آبان‌ماه

ادعای عجیب رویترز درباره تعداد قربانیان آبان‌ماه

برترین‌ها: خبرگزاری رویترز، یک‌شنبه دوم دی، در گزارشی اختصاصی و با نقل قول از منابع نامشخصی که نامی از آنها برده نشده، ادعاهای عجیب و تازه‌ای در مورد اعتراضات آبان ماه در ایران مطرح کرد.

این خبرگزاری می‌نویسد که «در حدود کمتر از دو هفته ناآرامی‌ها که از ۱۵ نوامبر آغاز شد، حدود ۱۵۰۰ نفر کشته شدند.» رویترز می‌گوید «تعداد تلفات، که توسط سه مقام وزارت کشور ایران به رویترز ارائه شده است، شامل حداقل ۱۷ نوجوان و حدود ۴۰۰ زن و همچنین برخی از اعضای نیروهای امنیتی است.»

رویترز می‌نویسد دو تن از مقامات ایرانی که این آمار را به این خبرگزاری ارائه کرده‌اند آن را براساس اطلاعات جمع‌آوری شده از بیمارستان‌ها و پزشکی قانونی محاسبه کرده‌اند. تعداد ۱۵۰۰ نفر به میزان قابل توجهی بیشتر از ارقام گروه‌های بین‌المللی حقوق بشر و ایالات متحده است.

گزارش ۱۶ دسامبر عفو بین‌الملل اعلام کرده بود که تعداد کشته‌ها در اعتراضات آبان‌ماه در ایران دست‌کم ۳۰۴ نفر بوده است. وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای نوشته بود که تخمین می‌زند در این اعتراضات صدها ایرانی کشته شده‌اند و گزارش‌هایی را دیده است که نشان می‌دهد این رقم می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ نفر باشد!

رویترز به گزارش‌های ضد ایرانی خود مشهور است و این بار هم ادعایی را مطرح کرده که به سختی می‌توان آن را باور کرد و به نظر می‌رسد در راستای سیاست‌های همیشگی این خبرگزاری باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  نمکی: ویروس انگلیسی در ایران پخش شده است

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *