اعتراض شدید یک روزنامه به تحریم ورزشیِ روسیه اعتراض شدید یک روزنامه به تحریم ورزشیِ روسیه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اعتراض شدید یک روزنامه به تحریم ورزشیِ روسیه

اعتراض شدید یک روزنامه به تحریم ورزشیِ روسیه

روزنامه اصولگرای جوان در اقدامی عجیب در مطلبی به تحریم ورزشی علیه کشور روسیه به خاطر حمله به اوکراین واکنش تندی نشان داد و از پوتین دفاع کرد!

اعتراض یک روزنامه به تحریم ورزشیِ روسیه

این روزنامه نوشت:

* جنگ اوکراین یک تعریف جدید از ورزش در اروپای غربی و سازمان‌های بین‌المللی ورزشی را نشان داد: «ورزش ما عین سیاست ما و سیاست ما عین ورزش ماست!»

* به محض اینکه یک کشور شرقی به یک شرقی دیگر که دل در هوای غرب داشته حمله کرده است، همه کشورهای غربی تحریم‌های ورزشی برای روسیه اعمال کرده‌اند و میزبانی چندین مسابقه رسمی را از روسیه گرفته‌اند.

* لهستان با آنکه شانس زیادی برای شکست دادن روسیه و حضور در جام‌جهانی داشت، اعلام کرده که با روسیه مسابقه نمی‌دهد و ستاره این تیم، پرچم اوکراین را به بازو بسته و ده‌ها حمایت آشکار ورزشی دیگر از یک ماجرای غیرورزشی. کاری که برای ملت‌های دیگر از جمله ما وقتی شبیه آن انجام شود، کل فدراسیون و ورزشمان را از هستی ساقط می‌کنند، اتفاقی که برای جودو افتاد و تهدیدهای دیگر در رشته‌های دیگر نیز وجود دارد. الان زمان آن است که وزارت‌خارجه و ورزش نشان دهند مقابل جنگ اوکراین و استانداردهای دوگانه آن منفعل و ناتوان نیستند.

* کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون‌های جهانی و تمام آن‌هایی که ادعا دارند ورزش از سیاست جداست و صدا را در گلو می‌اندازند که دخیل کردن مسائل سیاسی با روح المپیک، منشور المپیک و میدان پاک ورزش منافات دارد فقط حرف مفت می‌زنند.

* بله به همین صراحت، حرف مفت می‌زنند. از دید این‌ها ورزش از سیاست جداست، اما فقط تا زمانی که منافع آن‌ها در خطر نباشد، والا غیر از این ورزش عین سیاست و عجین شده با آن است. نمونه‌اش همین رفتار با ورزش و ورزشکاران روسیه در روزهایی است که تنش نظامی بین این کشور و اوکراین بالا گرفته و منجر به درگیری نظامی شده است. جالب است که درگیری بین دو کشور اتفاق می‌افتد، اما کشور سوم می‌آید وسط و می‌گوید با روسیه بازی نمی‌کنیم، حتی اگر به جام جهانی نرویم!

حتما بخوانید:  کنایه دلاریِ روزنامه سرآمد به نمایندگان مجلس

* آش وقتی شورتر می‌شود که سوئدی‌ها هم به میدان می‌آیند و می‌گویند ما هم در مرحله پلی‌آف با روسیه بازی نمی‌کنیم. در این بین یکی هم پیدا نمی‌شود که بگوید شما اول ببینید از پس جمهوری چک برمی‌آیید یا نه، بعد برای روسیه نقشه بکشید.

* این همه حرف مفت نوبر است، آن هم در حالی که همه می‌گویند ورزش از سیاست جداست. دو کشور دیگر با هم می‌جنگند؛ بقیه دردشان گرفته و ناگهان تئوری‌پردازی‌های‌شان گل کرده است. راستی اگر لهستان با روسیه بازی نکند، محرومش می‌کنند یا اگر سوئد به شرط غلبه بر جمهوری چک حاضر نشد با روسیه روبه‌رو شود با جریمه و تحریم روبه‌رو می‌شود؟

* حرف مفت می‌زنند و بازی می‌کنند و اینطور نیست که به خاطر مردم اوکراین قید حضور در جام جهانی را بزنند. در ثانی فعلاً آن‌ها می‌توانند ایدئولوژی‌پردازی کنند و هواخواه مردم مظلوم و ستمدیده اوکراین باشند. اینجا ورزش عین سیاست است. اینجا ورزشکار باید دغدغه مظلومیت مردم را داشته باشد و غصه بخورد به حال آن‌هایی که زیر بمباران هستند. اینجا ورزشکار باید پرچم مروت و جوانمردی را بالا ببرد و بگوید: «روسیه تو متجاوزی و من با تو مسابقه نمی‌دهم.»

* چرا امروز لال شده‌اند،  اینجا ورزش عین سیاست است، چون منافع استکبار به خطر افتاده است. به قول دوستی که نوشته بود اشغال اوکراین «اشغال» محسوب می‌شود، ولی اشغال فلسطین «تیله‌بازی».

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *