افزایش ۶۰ تا ۷۰درصدیِ قیمت مواد شوینده افزایش ۶۰ تا ۷۰درصدیِ قیمت مواد شوینده | آوتاف
خانه / اخبار داغ / افزایش ۶۰ تا ۷۰درصدیِ قیمت مواد شوینده

افزایش ۶۰ تا ۷۰درصدیِ قیمت مواد شوینده

روزنامه همدلی: افزایش قیمت مواد شوینده در روزهای اخیر سروصدای زیادی کرده است. در کنار بالا رفتن قیمت مرغ، تخم‌مرغ و روغن مایع، حالا این شوینده‌ها و مواد ضدعفونی هستند که دچار همه‌گیری گرانی شده‌اند.

بعد از افزایش رسمی قیمت شوینده‌ها در دومین ماه پاییز امسال، حالا چند روزی می‌شود که دوباره فعالان بازار از گرانی ۶۰ تا ۷۰ درصدی قیمت شوینده‌ها خبر می‌دهند. به عنوان مثال به گفته فعالان بازار، قیمت یک شیشه‌شور، از ۱۵ هزار تومان به بیش از ۳۰ هزار تومان رسیده و مایع دستشویی نیز از ۱۲ هزار تومان به ۱۷ هزار تومان رسیده، یا حتی مایع ظرفشویی از ۱۱ هزار تومان به حدود ۱۹ هزار تومان پاگذاشته است. حتی برخی از فعالان بازار می‌گویند طی ۱۰ ماه اخیر سال جاری، قیمت شوینده‌ها سه یا چهار بار دچار تغییر شده است.

افزایش ۶۰ تا ۷۰درصدی قیمت شوینده‌ها

قیمت پودر لباسشویی نیز از ۶۰ هزار تومان تا نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان پیش رفته است. تولیدکنندگان می‌گویند افزایش قیمت ارز و مواد اولیه پتروشیمی علت این گرانی بوده؛ از طرف دیگر مسئولان دولتی هم این افرایش را غیرقانونی می‌دانند.

در چنین شرایطی، اعضای بهارستان از ورود کمیسیون صنایع به موضوع گرانی بی‌ضابطه مواد شوینده خبر می‌دهند، یک عضو کمیسیون صنایع در این‌باره گفت: «با برگزاری جلسه با تولیدکنندگان مواد شوینده و بازدید از این واحدها میزان افزایش هزینه‌های تولید آنها را بررسی می‌کند».

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت در واکنش به این گرانی گفته که بر کالا‌های که مصوب تنظیم بازار هستند و قیمت لحاظ شده است، نظارت جدی وجود دارد. وی با حضور در رسانه ملی در این‌باره افزود: « اول آبان ۴۰ درصد نسبت به خرداد افزایش قیمت داشتیم و به جز آن اگر فروشگاهی یا تولید کننده‌ای افزایش قیمت داشته باشد، با آن برخورد خواهد شد. رسانه‌ها نباید اذهان عمومی را تشویش کنند که این خود به افزایش قیمت دامن می‌زند». مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت گفت: «قیمت پایه تولید قبل باید به قیمت قبل از آبان و افزایش در نظر گرفته شده، فروخته شود».

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  وزیر اقتصاد: از «درازهی» عذرخواهی نکرده‌ام

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *