امارات، تحریم‌ها علیه اسرائیل را لغو کرد امارات، تحریم‌ها علیه اسرائیل را لغو کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / امارات، تحریم‌ها علیه اسرائیل را لغو کرد

امارات، تحریم‌ها علیه اسرائیل را لغو کرد

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری روسی اسپوتنیک درخبر فوری از لغو تحریم اقتصادی امارات متحده عربی علیه رژیم صهیونیستی خبر داد.

اسپوتنیک اعلام کرد: امارات متحده عربی فرمان لغو تحریم اقتصادی علیه اسرائیل را داد.

امارات عربی متحده روز ۱۳ اوت (۲۳ مرداد ) در بیانیه‌ای اعلام کرد که به عنوان نخستین کشور عرب خلیج فارس روابطش را با رژیم صهیونیستی عادی و علنی می‌کند.

اسپوتنیک درحالی این خبر را مخابره کرد که ششم شهریوماه خبرگزای آناتولی گزارش داده بود که رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی در ادامه توافق برای عادی سازی روابط، در صدد همکاری های بانکی با یکدیگر هستند.

آناتولی گزارش داده بود که شمولیک اربیل رییس بخش نهادهای بانک لئومی رژیم صهیونیستی گفت: بانک اسرائیلی و بانک اماراتی در صدد کمک به مشتریان شرکت های محلی برای انجام امور در یک کشور دیگر هستند.

وی هویت بانک اماراتی را مشخص نکرده بود اما گفت که این بانک یکی از بزرگترین بانک ها در دبی است.

“اسماعیل هنیه” رییس دفتر سیاسی جنبش حماس روز ششم شهریورماه درواکنش به اقدام امارات گفته بود: توافق عادی‌سازی امارات با رژیم صهیونیستی، خنجری در پشت ملت فلسطین است.

هنیه افزود: دردناک است که برخی کشورهای عربی با معامله قرن آمریکا همراهی می‌کنند؛ طرحی که با هدف حذف آرمان و ملت فلسطین از معادلات صورت می‌گیرد و مردم فلسطین در داخل و خارج از این کشور، مخالف عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی هستند.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند که ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

حتما بخوانید:  عبدی: عذرخواهیِ رستمی بدتر از نقد بود

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند، سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که پیش از پایان یافتن دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند.

ناظران، کارشناسان و ملت‌های مسلمان و عرب، توافق امارات با رژیم صهیونیستی را در جهت تأمین منافع انتخاباتی ترامپ و منافع نتانیاهو و به مثابه فرو بردن خنجری در قلب ملت فلسطین خوانده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *