انتقاد آیت‌الله مکارم از رهاسازیِ فضای مجازی انتقاد آیت‌الله مکارم از رهاسازیِ فضای مجازی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / انتقاد آیت‌الله مکارم از رهاسازیِ فضای مجازی

انتقاد آیت‌الله مکارم از رهاسازیِ فضای مجازی

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار فرمانده جدید انتظامی قم با تبریک انتصاب وی به این مسؤولیت، توصیه‌های مهمی خطاب به وی ارائه کرد.

وی تامین نظم و امنیت ظاهری و حفظ اخلاق در جامعه را دو وظیفه مهم نیروی انتظامی دانست و تاکید کرد: بدانید اگر اخلاق در جامعه حفظ نشود امنیت و نظم ظاهری جامعه نیز دچار آسیب جدی خواهد شد.

مرجع تقلید شیعیان بخش قابل توجهی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را ناشی از ضعف اخلاقی و فرهنگی ارزیابی و تصریح کرد: نیروی انتظامی برای مقابله با این مشکلات و آسیب‌ها باید از ظرفیت‌های دینی، فرهنگی بویژه حوزه‌های علمیه، نهادها و مراکز دینی، مساجد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات و دیگر سازمان‌ها کمک بگیرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی مشکلات و مفاسد اخلاقی، بیان کرد: بدون شک یکی از مسائلی که در زمینه گسترش مفاسد اخلاقی نقش دارد، فضای مجازی رها و بدون ساماندهی است که باید در این خصوص چاره اندیشی و اقدام عاجل صورت گیرد، بعد دیگر ماجرا نیز برخی از رسانه‌ها هستند که دانسته و یا نادانسته به‌گونه‌ای عمل می کنند که ارزش‌های فرهنگی و دینی تضعیف می‌شود.

وی عنوان کرد: نمی‌توان با این بهانه که کار از کار گذشته، دست روی دست گذاشت و اقدامی انجام نداد، ما معتقدیم و تاکید می‌کنیم که باید به اندازه توان در این راستا و برای اصلاح وضعیت موجود برنامه ریزی، فعالیت و اقدام کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی غفلت از مسائل مذهبی در ساماندهی موضوع مهم نظم و امنیت اجتماعی را خسارت بار توصیف و بیان کرد: نیروی انتظامی باید از نفوذ و جایگاه مهمی که مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، شخصیت‌های دینی و فرهنگی، خطبا، مساجد و اماکن مذهبی دارند به خوبی بهره بگیرد.

حتما بخوانید:  واکنش تند ارشاد به اهدای سیگار به خبرنگاران

وی مساله تحکیم مبانی اعتقادی جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: برای تحقق این مهم باید کار ریشه ای صورت گیرد و از مدارس و دبستان فعالیت‌ها آغاز شود، اگر پرورش نسل آینده جامعه از مدارس صورت گیرد، قطعا به نتایج بهتری خواهیم رسید.

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط پیش آمده در کشور و موضوع کرونا، ابراز امیدواری کرد به لطف الهی و با همکاری آحاد ملت این مشکل برطرف و اماکن مذهبی، زیارتی، مساجد، نمازهای جمعه به صورت کامل بازگشایی و زمینه بهره مندی معنوی همگان از این ظرفیت‌ها فراهم شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خطاب به فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قم خاطر‌نشان کرد: فعالیت و کار شما مصداق عبادت است و امیدوارم در این مسؤولیت مهم موفق باشید و بدانید هرچه در این مسیر و در مسیر حل مشکلات مردم تلاش کنید در نزد خدای متعال ماجور خواهید بود؛ من نیز برای موفقیت شما دعا می‌کنم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *