اولین قهرمانی در آفریقا؛ کی‌روش باز هم جام نگرفت اولین قهرمانی در آفریقا؛ کی‌روش باز هم جام نگرفت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اولین قهرمانی در آفریقا؛ کی‌روش باز هم جام نگرفت

اولین قهرمانی در آفریقا؛ کی‌روش باز هم جام نگرفت

خبرورزشی: تیم ملی سنگال با برتری در ضربات‌پنالتی مقابل تیم ملی مصر برای نخستین مرتبه قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را جشن گرفت.

دیدار فینال جام ملت‌های آفریقای ۲۰۲۱ در ورزشگاه اولمبه شهر یائونده پایتخت کامرون بین سنگال و مصر برگزار شد که پس از تساوی بدون گل، در ضربات‌پنالتی با نتیجه ۴-۲ به سود سنگال خاتمه یافت.

بازی با برتری سنگال آغاز شد و این تیم خیلی زود یک پنالتی گرفت. این پنالتی را مانه کاپیتان شیرهای ترانگا در دقیقه ۷ زد که الجبل آن را مهار کرد. با وجود این اتفاق باز هم سنگال تیم برتر و تهاجمی میدان بود و مصر بیشتر دل به خلاقیت و تکنیک صلاح بسته بود. این نبرد پایاپای در ۹۰ دقیقه برنده نداشت و به وقت اضافه رفت.

اولین قهرمانی در آفریقا؛ کی‌روش باز هم جام نگرفت

دوباره در وقت‌های اضافه سنگال بود که آهنگ تهاجمی گرفت و درخشش الجبل دروازه مصر را بسته نگه داشت. مهار دو شوت سهمگین از سوی الجبل و مندی باز هم مانع از گلزنی شد و در نهایت ۱۲۰ دقیقه هم بدون برنده به پایان رسید.

در ضربات‌پنالتی مندی و الجبل هرکدام یک ضربه را مهار کردند، اما در نهایت سنگال بود که به قهرمانی رسید. برای سنگال، کولیبالی، دیالو، دینگ و مانه ضربات‌شان را گل کردند و سار ضربه‌اش را به دستان الجبل کوبید. برای مصر هم زیزو و حمدی گل زدند و ضربه عبدالمنعم به تیر برخورد کرد، در حالی که لاشین ضربه‌اش را به دستان مندی کوبید.

سنگال که برای سومین مرتبه فینالیست جام ملت‌های آفریقا شده بود برای نخستین مرتبه بر بام قاره سیاه ایستاد تا پانزدهمین کشور قهرمان این تورنمنت باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  کمیته اخلاق پشت عزیزی خادم درآمد!

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *