ایران از لیگ ملت‌های والیبال حذف شد ایران از لیگ ملت‌های والیبال حذف شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ایران از لیگ ملت‌های والیبال حذف شد

ایران از لیگ ملت‌های والیبال حذف شد

خبرگزاری مهر: شاگردان ایگور کولاکوویچ که با کسب نتایج قابل قبول در مرحله مقدماتی و قرار گرفتن در رده دوم جدول رده بندی، امیدها برای قرار گرفتن روی سکو را افزایش داده بودند، روز جمعه در نخستین دیدار مرحله نهایی که به میزبانی شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود، برابر لهستان ۳ بر یک شکست خورد.

ملی پوشان ایران برای صعود به مرحله نیمه نهایی و قرار گرفتن روی سکو بامداد امروز شنبه به مصاف تیم قدرتمند و عنوان دار برزیل رفتند و در پایان با نتیجه سه بر دو مغلوب شدند و از صعود به نیمه نهایی بازماندند.

ضعف داوری در ست پنجم این بازی، تاثیرگذار بود و در حالی که بازی می توانست ۹ بر ۷ به سود ایران شود، داور خطای بازیکن برزیل را اعلام نکرد و هم امتیاز را از شاگردان کولاکوویچ گرفت و هم بازیکنان ایران به خصوص کاپیتان معروف را عصبی کرد به طوری که بعد از آن بازیکنان کشورمان نتوانستند بازی همیشگی خود را به نمایش بگذارند.

ایران از لیگ ملت‌های والیبال حذف شد

پیش از این تیم‌های ملی والیبال لهستان، آمریکا و روسیه صعود خود به مرحله نیمه‌نهایی را قطعی کرده بودند.

ست اول؛ ایران ۲۰ – برزیل ۲۵

جدال حساس دو تیم در شرایطی آغاز شد که هر دو تیم با شکست برابر لهستان شانس صعود خود به نیمه نهایی را در پیروزی در این دیدار جستجو می‌کردند و به همین خاطر بازی از حساسیت بالایی برخوردار بود. شاید به همین خاطر بود که دو تیم تا امتیاز ۵ مساوی با یکدیگر پیش رفتند اما از این امتیاز به بعد برزیل فاصله زیادی با ایران گرفت.

طلایی پوشان برزیل که از تجربه بالایی برخوردار بودند از ناهماهنگی و بهم ریختگی ایران در دقایقی از ست نخست استفاده کردند و ۱۵ بر ۹ پیش افتادند اما در ادامه ایران شرایط بهتری پیدا کرد و با گرفتن چند امتیاز پیاپی خود را به حریف نزدیک کرد و وقت دوم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۴ به سود برزیل به پایان رسید.

حتما بخوانید:  استقلال متوقف شد؛ کامبک شاگردان گل‌محمدی ناتمام ماند

در ادامه ایران تلاش کرد فاصله را با حریف کم کند و تا امتیاز ۱۹ بر ۱۸ هم پیش رفت اما در امتیازات پایانی بازهم این برزیل بود که بهتر عمل کرد و با فاصله گرفتن از ایران ست نخست را ۲۵ بر ۲۰ به سود خود خاتمه داد.

لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران ۲ - برزیل ۳

ست دوم؛ ایران ۲۳ – برزیل ۲۵

ملی پوشان ایران ست دوم را هم مانند دست نخست با رقابتی نزدیک آغاز کردند و پا به پای برزیل پیش رفتند اما از امتیاز ۵ به بعد کمی عقب افتادند و حریف وقت اول استراحت فنی را برد. با این حال در ادامه شاگردان ایگور پا پس نکشیدند و برخلاف ست اول اجازه ندادند فاصله زیاد شود.

ایران از لیگ ملت‌های والیبال حذف شد

بازیکنان ایران برای نخستین بار در این ست در امتیاز ۱۵ از حریف پیش افتادند اما بازهم این برزیل بود که وقت استراحت فنی دوم را به سود خود خاتمه داد. اما رقابت نزدیک در شروع بازی ادامه پیدا کرد و ایران ۱۷ بر ۱۶ از حریف پیش افتاد.

در ادامه کار برای دو تیم نزدیک پیش رفت و حتی ایران دو امتیاز هم از حریف پیش افتاد و زودتر به امتیاز ۲۱ رسید اما بازهم این برزیل بود که به امتیاز ۲۵ رسید و ست دوم را هم ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه داد تا در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

ست سوم؛ ایران ۲۶ – برزیل ۲۴

ایران ست سوم را با تمرکز و قدرت بیشتری آغاز کرد و در دفاع روی تور نیز به مراتب بهتر از دو ست اول عمل کرد و توانست در طول ست سوم برتری برابر برزیل را حفظ کند. ملی پوشان کشورمان که در این ست از حریف پیش افتاده بودند این برتری را با ۲۱ بر ۱۸ حفظ کردند و تلاش برزیلی ها هم نتوانست مقابل انگیزه انها برای بازگشت به بازی بایستد.

حتما بخوانید:  بازداشت عاملان پخش ‎پوستر‌های خیابان انقلاب

شاگردان کولاکوویچ که آخرین شانس خود برای رسیدن به نیمه نهایی را در پیروزی برابر حریف نامدار می دیدند در ادامه اسیر حملات دقیق و قدرتمند برزیل شدند و چند امتیاز پیاپی را از دست دادند تا حریف این فرصت را پیدا کند که در امتیاز ۲۲ کار را به تساوی بکشاند. این در حالی بود که ایران سه امتیاز از حریف پیش افتاده بود.

سه امتیاز پایانی در اوج حساسیت پیگیری شد که ابتدا ایران پیش افتاد اما برزیل کار را به تساوی کشاند. ایران با رسیدن به امتیاز ۲۴ در آستانه پیروزی در این ست قرار گرفت اما حریف پا پس نکشید و دو تیم در این امتیاز مساوی به کار ادامه دادند که ایران بازهم پیش افتاد و در امتیاز پایانی کار به ویدئوچک رسید که داور رای به ایران داد تا ملی پوشان کشورمان این ست را ۲۶ بر ۲۴ ببرند و کار به ست چهارم کشیده شود.

لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران ۲ - برزیل ۳

ست چهارم؛ ایران ۲۵ – برزیل ۲۰

هر چند برزیل در طول این دیدار سرویس هایش را با کمترین خطا و اشتباه زد، در مقابل شاگردان ایگور سرویس های زیادی را از دست دادند. نمونه این اتفاق در ست چهارم به دفعات دیده شد تا شانس پیروزی آسان از ایران گرفته شود. با این حال این ست هم نزدیک و پایاپای در جریان بود و تیم ها در اکثر امتیازات مساوی پیش رفتند.

داوری، نفسِ شاگردان کولاکوویچ را گرفت

البته بعد از وقت فنی استراحت اول برزیل سعی کرد فاصله اش را زیاد کند اما ملی پوشان ایران در امتیاز ۱۵ خود را به حریف رساندند و حتی دو امتیاز هم از حریف پیش افتادند. کار خوب بازیکنان ایران در ادامه نمود بیشتری پیدا کرد و با عبور از امتیاز ۲۰ توانستند اختلاف با برزیل را زیاد کنند و با پیشی افتادن در امتیاز ۲۳ بر ۱۹ شانس خوبی برای پیروزی در این ست پیدا کنند. ملی پوشان کشورمان این برتری را حفظ کردند و در پایان ۲۵ بر ۲۰ ست چهارم را بردند تا کار به ست پنجم کشیده شود.

حتما بخوانید:  دیسلایک: سینمای دنیا تحت تاثیر سحر قریشی!

ست پنجم؛ ایران ۱۰ – برزیل ۱۵

بازی در ست پنجم در حساس ترین شرایط ممکن آغاز شد و ادامه پیدا کرد. تصمیم نادرست داور باعث شد تا امتیاز ۸ بر ۸ در تابلو ثبت شود. عصبی شدن سعید معروف به خاطر همین تصمیم، یک کارت زرد را برای او به دنبال داشت.

داوری، نفسِ شاگردان کولاکوویچ را گرفت

برزیلی‌ها با تسلط و آرامش بر خلاف بازیکنان ایران به بازی ادامه دادند و نتیجه همین آرامش نتیجه ۱۵ بر ۱۰ به سود برزیل و صعود آنها به جمع ۴ تیم برتر بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *