ایران رکورددار کاهش ناباروری شد ایران رکورددار کاهش ناباروری شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ایران رکورددار کاهش ناباروری شد

ایران رکورددار کاهش ناباروری شد

خبرگزاری تسنیم: صالح قاسمی، دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج بعدازظهر امروز در چهل و پنجمین سلسله نشست‌های «انقلاب اسلامی، مخاطرات امروز و فردا» که در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان برگزار شد اظهار داشت: سرعت صعودی کاهش جمعیت در ایران و افزایش جمعیت سالمند از مهم‌ترین چالش‌های حال حاضر کشور است.

وی با بیان اینکه پیش‌تر از این‌ها نسبت هر یک زن تولد ۶ فرزند بود که این روند به هر یک زن تولد کمتر از ۲ فرزند تغییریافته است افزود: همین امر سبب شده است که ایران در کاهش ناباروری رکورد بزند.

دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج عنوان کرد: اگر روند کاهش جمعیت ادامه یابد در ۳۰ سال آینده ایران جزو پنج کشور سالمند جهان خواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه زنگ خطر بحران جمعیت در ایران به صدا درآمده است گفت: بحران جمعیت در ساختارهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی یک تهدید محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ درصد جمعیت کشور با سنی بالای ۶۰ سال را جامعه سالمندان تشکیل می‌دهند گفت: در سه دهه آینده ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور بالای ۶۰ سال سن خواهند داشت و به عبارتی میزان نرخ رشد جمعیت بالای ۶۰ سال ۱۶ برابر می‌شود و کشور را با چالشی جدی مواجه خواهد کرد.

دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج تأکید کرد: باید چاره‌ای جدی برای رفع بحران جمعیت در ایران اندیشیده شود؛ چراکه بدون شک با وقوع پدیده «انقلاب خانوادگی» ساختار خانواده در کشور دگرگون و تبدیل تهدیدی مخرب و ویران‌کننده می‌شود.

قاسمی عنوان کرد: بر اساس آمار و ارقام موجود در چهار سال گذشته تعداد تولدها از یک‌میلیون و ۵۷۰ هزار تولد در کشور به ۱۲۰ هزار تولد کاهش‌یافته است.

حتما بخوانید:  وقوع زمین لرزه در غرب کشور

وی بیان داشت: اگر کاهش جمعیت به همین شکل ادامه یابد در سال ۱۴۲۵ نرخ رشد جمعیت در ایران صفر می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

یک دیدگاه

  1. خب یعنی واقعا انقدرها برایشان آشکار نیست چرا دیگر کمتر کسی در شرایطی که برای خودش و همسرش به تنهایی سختتر شده به فرزند داشتن اصلا می اندیشد؟!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *