بازداشت آن زن در قم، زیبنده روحانیت حاکم نیست بازداشت آن زن در قم، زیبنده روحانیت حاکم نیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بازداشت آن زن در قم، زیبنده روحانیت حاکم نیست

بازداشت آن زن در قم، زیبنده روحانیت حاکم نیست

خبرآنلاین: مهدی نصیری، مدیر مسئول سابق کیهان در کانال تلگرامی خود در واکنش به بازداشت یک زن در قم نوشت: 

بازداشت سریع یک خانم در قم به دلیل نزاع با یک روحانی که او آغازگر آن نبوده، زیبنده حوزه و روحانیت حاکم نیست.‌

خبرگزاری حوزه گزارش کرده خانمی که با یک روحانی در قم بر سر مساله حجاب درگیر شده، بازداشت و پرونده قضایی تشکیل شده است. زن هتاک به لباس روحانیت بازداشت شد.

بازداشت آن زن در قم، زیبنده روحانیت حاکم نیست

لازم به ذکر است پیش از آن که خانم مزبور با برداشتن عمامه فرد روحانی قانون شکنی کرده باشد، این روحانی بر خلاف موازین شرعی اقدام به امر به معروفی کرده که وظیفه اش نبوده، چه آن که وجوب این فریضه مشروط به احتمال تاثیر و پذیرش در طرف مقابل است و در موردی که نه تنها تاثیری مشاهده نمی شود بلکه با واکنش خشمگینانه و درگیری مواجه می شود، حتما آمر به معروف خلاف شرع مرتکب شده است و بدتر آن که گفته می شود پس از آن که روحانی با عصای خود بر سر خانم کوبیده این درگیری رخ داده است.

با این وجود به نظر می رسد باید پیش از بازداشت و تشکیل پرونده برای خانم، روحانی ضارب مورد بازخواست و توبیخ قانون قرار بگیرد.

قدرت نمایی با اقدام سریع در این ماجرا علیه خانمی که آغازگر این معرکه نبوده و روحانی مزبور خلاف شرع و قانون مرتکب شده، زیبنده قم و روحانیت و حوزه نیست.

مردمی که از سکوت غالب روحانیت و حوزه ها در قبال مشکلات و مصائبی که از ناحیه حکمرانی به نام دین و روحانیت بر آنها و جامعه می رود، به شدت گله مند و بلکه عصبانی هستند وقتی با این خبر خبرگزاری حوزه مواجه شوند، بدون شک بر عصبانیتشان افزوده خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  دختر بانمک الهام فرهمند در اردوی تیم ملی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *