بایدن: آماده تعامل با ۱+۵ درباره برجام هستیم بایدن: آماده تعامل با ۱+۵ درباره برجام هستیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بایدن: آماده تعامل با ۱+۵ درباره برجام هستیم

بایدن: آماده تعامل با ۱+۵ درباره برجام هستیم

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه چالش‌های امنیتی امروز متفاوت است، گفت آمریکا بازگشته است.

جو بایدن روز جمعه با حضور مجازی در کنفرانس امنیتی مونیخ همراه با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، این مطلب را مطرح کرد.

وی با اشاره به ماده پنجم پیمان آتلانتیک شمالی گفت هر حمله به یکی، حمله به دیگری خواهد بود و متعهد هستیم به صورت جمعی با تهدیدها مقابله کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که افغانستان هرگز به محل و پایگاه تروریست‌ها تبدیل نخواهد شد.

بایدن با تاکید بر مبارزه با تروریسم در عراق و سایر جهان گفت: خروج نیروهای آمریکایی از آلمان را متوقف کردم و سقف تعیین شده دولت گذشته برای تعداد نیروهای آمریکایی در آلمان را برمی‌دارم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: امروز در نشست سران گروه هفت شرکت کردم تا بتوانیم به صورت جمعی با بحران‌های جهانی همچون کووید ۱۹ مبارزه و برخورد کنیم.

بایدن اضافه کرد: این به معنای بازآفرینی نهادهای اقتصادی و مدرن کردن توانایی نظامی در عین حال رهبری با دیپلماسی است. با همکاری هم می توانیم جهان را برای همه امن‌تر سازیم.

بایدن:آمریکا بازگشته است

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه نهادهای دموکراتیک در معرض تهدید قرار گرفته است، گفت: ما در بحبوحه یک بحث بنیادین درباره آینده و مسیر جهان هستیم. بر این باورم که دموکراسی پیروز خواهد شد و باید پیروز شود.

بایدن افزود: به نظرم ماموریت همیشگی ما است، دموکراسی اتفاقی نیست بلکه باید برای آن جنگید و باید ثابت کنیم که بهترین راه برای آینده جهان است.

حتما بخوانید:  تیتر و عکس تمسخرآمیز علیه ترامپ در وطن امروز

وی ادامه داد: باید برای مقابله با چالش بلند مدت چین، به صورت هماهنگ و راهبردی مقابله کرد. رقابت با چین دشوار خواهد بود و باور دارم که در نظام جهانی، اروپا و آمریکا با هم کار می‌کنند و می توانیم در رقابت آینده پیروز شویم. این کار با انجام سرمایه‌گذاری لازم ممکن خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: باید مطمئن شویم که نه فقط توسط یک عده کم بلکه توسط یک عده گسترده محافظت می‌شود. ما نباید اقدامات مخرب اقتصادی چین که به بنیادهای دموکراسی آسیب می‌رساند، نادیده بگیریم.

بایدن همچنین به روسیه اشاره کرد و گفت: پوتین قصد تضعیف ائتلاف ناتو را دارد، تهدید یک کشور مستقل برای کرملین بسیار آسان‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ممکن است چالش‌های ما با روسیه متفاوت‌تر از چین باشد، خاطرنشان کرد: به همان اندازه این چالش اهمیت دارد. نمی‌توانیم به دوران جنگ سرد بازگردیم.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به خطرات تغییر اقلیمی گفت: این بحران موجود است و اگر شکست بخوریم همه ما از پیامدهای آن ضربه خواهیم خورد.

بایدن افزود: از امروز بار دیگر ایالات متحده یکی از اعضای توافق پاریس خواهد بود. من از رهبری مستمر اروپا برای رهبری تغیرات اقلیمی در چهارسال گذشته سپاسگزارم.

وی منع گسترش هسته‌ای را هم نیازمند دیپلماسی دانست و ادامه داد: به همین دلیل آمریکا و روسیه توافق استارت جدید را تمدید کردند و به همین دلیل آماده‌ام با گروه ۱+۵ وارد گفت وگو شوم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: محدوده چالش‌های پیش رو، بسیار گسترده و پیچیده است. 

وی در بخش از این سخنرانی با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران گفت: «ما آماده تعامل دوباره در چارچوب ۱+۵ در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هستیم».

حتما بخوانید:  بی‌توجهی نمایندگان به نطق رئیس سازمان تبلیغات!

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *