بایدن در نظرسنجیِ فاکس‌نیوز از ترامپ پیش افتاد بایدن در نظرسنجیِ فاکس‌نیوز از ترامپ پیش افتاد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بایدن در نظرسنجیِ فاکس‌نیوز از ترامپ پیش افتاد

بایدن در نظرسنجیِ فاکس‌نیوز از ترامپ پیش افتاد

خبرگزاری ایرنا: نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با کسب ۴۹ درصد آرا از حمایت بیشتری در مقایسه با دونالد ترامپ با کسب فقط ۴۰ درصد آرا برخوردار است.

به گزارش تارنمای هیل، نتایج نظرسنجی شبکه خبری فاکس نیوز که روز یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که بایدن به عنوان نامزد احتمالی دموکرات‌ها مورد حمایت ۴۹ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی است و ترامپ در این رقابت نظری تنها توانست ۴۰ درصد حمایت رای دهندگان را کسب کند.

طبق این نظرسنجی، ۱۱ درصد از رای دهندگان گفتند که هنوز درباره این که به چه کسی رای دهند، تصمیم گیری نکرده اند یا قصد دارند به فرد دیگری رای دهند.

ماه گذشته، در یک نظرسنجی بایدن با کسب ۴۹ درصد آرا در مقابل حمایت ۴۱ درصدی از ترامپ با اختلاف ۸ درصدی از او پیشی گرفت.

در نظرسنجی جدید فاکس نیوز بایدن در میان رای دهندگانی که بشدت علاقه‌مند به شرکت در انتخابات هستند با کسب ۵۲ درصد آرا در مقابل حمایت ۴۳ درصدی از ترامپ با ۹ درصد اختلاف از رئیس جمهوری کنونی آمریکا جلو افتاد.

بایدن همچنین با اختلاف ۸ درصدی و با کسب ۴۸ درصد آرا در مقابل حمایت ۴۰درصدی از ترامپ در ایالت‌های موسوم به «چرخشی» جلو افتاد. در این ایالت‌ها هیچ‌کدام از دو حزب اصلی و نامزد‌های آنان پشتیبانی قاطع در آن ایالت ندارد تا بتواند به آرای مجمع گزینندگان آن ایالت اتکا کند.

اما در ایالت‌هایی که هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ترامپ به میزان ۱۰ درصد با یکدیگر اختلاف داشتند، بایدن توانست با کسب ۵۷ درصد آرا در مقابل آرای ۳۲ درصدی ترامپ با ۲۵ درصد اختلاف جلو بیفتد.

حتما بخوانید:  تصاویر سربازان اسیرشده‌ی روسی در اوکراین

نظرسنجی فاکس نیوز از بین ۱۰۱۱ نفر از رای دهندگان واجد شرایط که به طور تصادفی انتخاب شده بودند و در بازه زمانی (۲۱ تا ۲۴ مارس) با ضریب خطای ۲ درصد انجام شد.

بایدن وعده داده در صورت انتخاب شدن یک زن را به عنوان معاون خود معرفی کند.

پیشتازی بایدن در این نظرسنجی در مقابل ترامپ در حالیست که نتایج نظرسنجی دیگری که به طور مشترک از سوی روزنامه واشنگتن پست و شبکه ای. بی. سی. نیوز منتشر شد نشان می‌دهد که با وجود حمایت دموکرات‌ها از بایدن اشتیاق به نامزد کردن او در این حزب فقط ۲۴ درصد است که پایین‌ترین سطح اشتیاق به انتخاب یک نامزد دموکرات در بین هواداران این حزب در ۲۰ سال گذشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *