برای پوتین غش نکنیم، برای بایدن نمیریم، ایرانی بمانیم برای پوتین غش نکنیم، برای بایدن نمیریم، ایرانی بمانیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / برای پوتین غش نکنیم، برای بایدن نمیریم، ایرانی بمانیم

برای پوتین غش نکنیم، برای بایدن نمیریم، ایرانی بمانیم

برترین‌ها: کهنه سرباز سازمان ک.‌گ‌.ب که از دو دهه پیش تاکنون بر روسیه حکمرانی می‌کند، بار دیگر جهان را سرگرم ماجراجویی جدیدی کرده است. این بار قرار است «جنگ و حمایت از استقلال دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین» ولادیمیر پوتین را به تیتر اصلی رسانه‌ها تبدیل ‌کند. با رشد قیمت نفت و بحران انرژی در اروپا به نظر می‌رسد پوتین سرخوش از درآمدهای دلاری، به دنبال هدف دیگری در این قاره است. خبر لشکرکشی روسیه به مرزهای اوکراین در تمام جهان پیچیده است.

فرهاد قنبری، تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی به بررسی تاثیر حمله روسیه به اوکراین بر روابط بین الملل پرداخته و خواستار موضع شفاف کشورهای جهان در قبال روسیه شده است:

* عده ای [البته معدود اما وراج و چاله دهان و بدوی در گفتار و رفتار] به مرض بازی در نقش “سگ دیگری” مبتلا هستند. به عنوان مثال اگر پیش این افراد بگویی «علیف» یا «اردوغان» غلط می کند که در مورد ما ترک زبانان ایرانی سخنی می گوید، سریعا موضع پرخاشگرانه ای می گیرند و با هزاران توهین و تهدید می خواهند انتقام ارباب و صاحبشان را بگیرند. کافیست پیش این افراد بگوییم که مسائل ایران به آدم زبان نفهمی چون اردوغان و علیُف ارتباطی ندارد، چنان پاچه ات را می گیرند که انگار به جد بررگشان بی احترامی شده است.

* عده دیگری سگ روسیه هستند. برای این عده نه از جنایت تاریخی روس ها در قبال مردم ایران می توان سخن گفت و نه می توان منافع و نگاه امپریالیستی روس ها در قبال خاورمیانه را به خاطر آورد، چرا که با بدترین انگ ها و توهین به مقابله برخواهند خواست.

حتما بخوانید:  ماجرا‌های زائران عراقی در مشهد تکذیب شد

سگ روسیه و آمریکا نباشیم، سگ خودمان باشیم

* عده دیگری سگ چین هستند. پیش این افراد نه از منشاء کرونا و سبک زندگی متوحشانه چینی ها و نه از نگاه غارتگرانه آنها به طبیعت نباید سخنی به میان آورد. پیش این افراد نه سوالی در مورد چگونگی و مفاد توافق نامه «ایران و چین» می شود پرسید و نه اندک حقی برای نگرانی دیگران در مورد نگاه استعماری چین به سایر کشورها قائل هستند.

* عده دیگری سگ ترامپ و آمریکا هستند. برای آنها آمریکا قبله مقدس است و شخص ترامپ ناجی سوار بر اسبی که می خواست بشریت را از خشونت و دیکتاتوری رهایی بخشد. آنها به گونه ای از امریکا و ترامپ و سایر رهبران این کشور دفاع می کنند و در مقابل کوچکترین نقدی بر می آشوبند، که آدم اگر به رنگ چشم پوست و مویشان دقت نکند، تصور می کند به سرزمین اجدادی و پدرانشان توهین یا نقدی صورت گرفته است.

* عده دیگری کلا سگ خارجی ها هستند و برایشان کانادا و آلمان و انگلیس و ژاپن و آمریکا تفاوتی ندارد و به صورت عادلانه برای همه پارس می کنند. برای این عده یک چیز مهم است و آن اینکه هر چه پلشتی و نکبت در دنیاست برای ماست و هرچه نیکی و خوبی است برای غربی هاست..

سگ روسیه و آمریکا نباشیم، سگ خودمان باشیم

* بد این نیست این حکایت «ابراهیم یونسی» را به خاطر داشته باشیم:

“سگی داشت در چمن علف میخورد، سگ دیگری از کنار چمن گذشت چون این منظره را دید ایستاد. (آخر ندیده بود سگ علف بخورد)

ایستاد و با تعجب گفت : ” اوی ! تو کی هستی؟ چرا علف میخوری؟

حتما بخوانید:  دنیل ارزانی به منچسترسیتی پیوست

سگی که علف می خورد نگاهش کرد و باد در گلو انداخت و گفت:

من؟

من سگ قاسم خان هستم !

سگ اولی پوز خندی زد و گفت:

سگ حسابی ! تو که علف می خوری دیگه چرا سگ قاسم خان؟ اگر پاره استخوانی جلوت انداخته بود باز یک چیزی حالا که علف می خوری دیگه چرا سگ قاسم خان؟

سگ خودت باش”

حال ما که در هفت آسمان یک ستاره نداریم و دنیامان شبیه آخرت یزید است، حداقل سگ خودمان باشیم و برای این کشور و آن کشور و این مسئول و آن مسئول و.. یقه خود و دیگران را پاره نکنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *