برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا | آوتاف
خانه / اخبار داغ / برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا

برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا

تسنیم: تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات والیبال قهرمانی جهان، مقابل کوبا به برتری رسید.

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، محمد موسوی، علی شفیعی و مهدی مرندی (لیبرو)ازیکنان شروع کننده ایران در بازی مقابل کوبا در پنجمین روز از مسابقات قهرمانی جهان بودند.

در ست نخست بازی، تیم ایران با مشکلاتی در دریافت اول، هماهنگی و حمله روبرو بود و بازیکنان کوبا با استفاده از این نقاط ضعف و حملات موثرتر برتری خود را در زمین حفظ کرده و فاصله امتیازی زیادی ایجاد کردند. بازیکنان کوبا در این ست، ۱۷ امتیاز از اسپک کسب کردند در حالی سهم ایران تنها ۸ امتیاز بود. بازیکنان ایران ۸ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند. نتیجه ست نخست ۲۵ بر ۱۷ برای کوبا بود.

بازیکنان ایران در ست دوم به خودشان آمدند و با ریکاوری روحی توانستند بازی همیشگی و روان خود را ارائه کنند. سعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی ایران در مدیریت بازیکنان درون زمین، نقش بسزایی داشت. شاگردان کولاکوویچ در ست دوم، عملکرد فوق العاده ای در دفاع روی تور و استفاده از اشتباهات حریف داشتند. نتیجه ست دوم که ۲۶ دقیقه طول کشید، ۲۵ بر ۱۸ برای ایران بود.

تنها حربه بازیکنان کوبا در ست سوم نیز، استفاده از قدرت پرش و اسپک های خود بود ولی بازیکنان ایران در دفاع روی تور بهتر از حریف عمل کردند و در نهایت با کمک اشتباهات حریف ۲۵ بر ۲۲ برنده ست شدند. بازیکنان ایران تا پایان این ست ۳۷ امتیاز از اسپک، ۹ امتیاز از دفاع روز تور، یک پوئن سرویس توسط سعید معروف و ۲۰ متیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

حتما بخوانید:  تشکیل کمیته بررسی فوت امیرحسین حاتمی

برتری تیم ایران در ست چهارم نیز محسوس بود و تیم ایران توانست با امتیاز ۲۵ بر۱۹ مقابل کوبا به برتری برسد و در مجموع با برتری ۳ بر یک مقابل این حریف سرسخت به پیروزی برسد.

شاگردان ایگور کولاکوویچ در گروه D رقابت‌ها با تیم‌های پورتوریکو، بلغارستان، کوبا، لهستان و فنلاند همگروه هستند. در سومین بازی مرحله گروهی، تیم بلغارستان با شکست پورتوریکو به دومین پیروزی خود رسید و با ۶ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار گرفت. لهستان و فنلاند نیز آخرین بازی امروز در گروه D را برگزار خواهند کرد. ایران با پیروزی مقابل کوبا با ۹ امتیاز و یک بازی بیش تر نسبت به لهستان در صدر گروه D قرار گرفت.

تیم ملی فردا (یکشنبه) استراحت دارد و دوشنبه دیداری سخت مقابل لهستان خواهد داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *