بغداد، میانجی تهران و واشنگتن می‌شود؟! بغداد، میانجی تهران و واشنگتن می‌شود؟! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بغداد، میانجی تهران و واشنگتن می‌شود؟!

بغداد، میانجی تهران و واشنگتن می‌شود؟!

برترین‌ها: همزمان با تجمع هواداران مقتدی صدر در حمایت از اعلام بی‌طرفی بغداد در تنش میان ایران و آمریکا، رئیس مجلس عراق اعلام کرد: دولت بغداد می‌تواند برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن میانجی‌گری کند.

بغداد، میانجی تهران و واشنگتن می‌شود؟!

طی روزهای اخیر هزاران تن از هواداران مقتدی صدر با برگزاری تجمعی در بغداد از دولت عراق خواستند تا در تنش میان ایران و آمریکا اعلام بی‌طرفی کند. شماری از اعضای گروه‌های مدنی عراق نیز در این تجمع حاضر شدند. معترضان شعار می‌دادند که “نه به جنگ” و “آری به عراق”.

همزمان با تجمع بغداد، ده‌ها تن از هواداران مقتدی صدر رهبر پرنفوذ شیعی عراق، در بصره و استان‌ دیوانیه در جنوب این کشور، دست به تجمع زدند. معترضان از دولت عراق خواستند تا از هر گونه ورود به تنش فزاینده بین تهران و واشنگنتن بیرون بماند. آمریکا و ایران دو متحد بزرگ عراق به شمار می‌آیند.

بغداد، میانجی تهران و واشنگتن می‌شود؟!

رئیس مجلس عراق: بغداد میانجی‌ بین ایران و آمریکا شود

محمد حلبوسی، رئیس مجلس این کشور گفته عراق می‌تواند نقش میانجی را میان تهران و واشنگتن ایفا کند بلکه تنش میان دو کشور را به طور مستقیم بر عراق هم تاثیر گذاشته کاهش دهد.

هفته گذشته هم عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، گفته بود نمایندگانی را برای مذاکره با هدف “توقف تنش‌ها” میان ایران و آمریکا به تهران و واشنگتن می‌فرستد.

پیشنهاد میانجی‌گری عراق هم‌زمان با بالا گرفتن جنگ لفظی و تنش میان ایران و آمریکا مطرح شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  پدر «ساشا سبحانی»: اون دیگه پسر من نیست

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *