بودجه صداوسیما در ۱۴۰۰، اندازه بودجه ۲۰ استان بودجه صداوسیما در ۱۴۰۰، اندازه بودجه ۲۰ استان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بودجه صداوسیما در ۱۴۰۰، اندازه بودجه ۲۰ استان

بودجه صداوسیما در ۱۴۰۰، اندازه بودجه ۲۰ استان

جماران: بودجه صداوسیما در سال ۱۴۰۰ با رشد مواجه شده و این رقم برابر با بودجه ۲۰ استان کشور است.

در لایحه پیشنهادی دولت رقم قابل توجهی به عنوان بودجه صداوسیما که عملکرد سوال برانگیزی در سال های اخیر داشته به طوری که نارضایتی بسیاری ازشهروندان را به دنبال داشته، اختصاص یافته است.

بودجه صداوسیما در ۱۴۰۰، اندازه بودجه ۲۰ استان!

طبق این لایحه که پیش از ظهر امروز به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تحویل داده شد، بودجه صداوسیما دو هزار و ششصد و نوزده میلیارد تومان برآورد شده است که نسبت به سال گذشته حدو ۳۵ درصد افزایش داشته است.

این میزان بودجه برابر با بودجه ۱۰ استان کشور یعنی استان های: همدان، اردبیل، زنجان، یزد، مرکزی، چهارمحال و بختیاری ، البرز، قزوین، قم و سمنان است.

ازسوی دیگر از محل صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است که تا سقف ۱۵۰ میلیون یورو جهت تولید مستند، پویا نمایی، فیلم وسریال به صداوسیما اختصاص پیدا کند که معادل ریالی این مبلغ: ۴ هزار و پانصد میلیارد تومان یعنی معادل بودجه ۱۰ استان دیگر از جمله آذبایجان شرقی، کردستان، مازندران، لرستان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، گلستان و خراسان های جنوبی و شمالی است.

لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور منتشر شد که بر اساس آن، سهم سازمان صداوسیما برای تولید برنامه‌های صوتی و تصویری از بودجه پیشنهادی، معادل ۲۶۱۹ میلیارد تومان است.

بر اساس جدول اعلام شده برای بودجه کل کشور در سال ۱۴۰۰، بودجه مصوب نهایی سازمان صداوسیما در سال ۹۹، مبلغ ۱۹۱۵ میلیارد تومان بوده است.

ضمن اینکه سازمان صداوسیما همانند وزارت ورزش مکلف شده است که درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را نزد خزانه داری کشور واریز کند که این وجه به نسبت ۳۰ به ۷۰ به ترتیب در اختیار وزارت ورزش و صداوسیما قرار می گیرد.

حتما بخوانید:  بانک مرکزی ۵۰میلیون دلارِ «بورس» را واریز کرد

برای دیدن تصویر در ابعاد بزرگتر بر روی آن کلیک کنید

بودجه صداوسیما در ۱۴۰۰، اندازه بودجه ۲۰ استان!

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *