بولتون در آستانه انتخابات، ترامپ را ضربه می‌کند؟ بولتون در آستانه انتخابات، ترامپ را ضربه می‌کند؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بولتون در آستانه انتخابات، ترامپ را ضربه می‌کند؟

بولتون در آستانه انتخابات، ترامپ را ضربه می‌کند؟

برترین‌ها: اقدام «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید درباره انتشار کتاب افشاگرانه‌ علیه رئیس جمهور آمریکا خبرساز شده است.

«جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در کتاب جنجالی خود که قرار است هفته آینده منتشر شود، مواردی از بی‌اطلاعی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور درباره ساده‌ترین مسائل جهان را فاش کرده است.

بولتون در آستانه انتخابات، ترامپ را ضربه می‌کند؟

رسانه‌های آمریکا گزارش دادند کاخ سفید برای منصرف کردن «جان بولتون» از انتشار کتاب جدیدش رسماً به او هشدار داده بود. کاخ سفید در نامه‌ای به بولتون ادعا کرده بود اطلاعات مندرج در کتاب او ظاهراً حاوی «اطلاعات محرمانه» است و لازم است قبل از انتشار مورد بازبینی قرار گرفته و بخش‌هایی از آن حذف شود.

ناشر کتاب بولتون گفته او در کتاب خاطراتش گفته اعضای مجلس نمایندگان آمریکا باید دامنه مسائلی که ترامپ به خاطر آن احضار شده را به مسائلی فراتر از گفت‌وگوی تلفنی او با رئیس‌جمهور اوکراین گسترش می‌دادند زیرا دیگر جنبه‌های سیاست خارجی ترامپ هم آکنده از تخلفات مشابه بوده است. انتشارات «سیمون و شاستر» در بیانیه‌ای روز جمعه افشا کرده‌اند که بولتون در کتابش علاوه بر تشریح هرج و مرج‌های موجود در کاخ سفید ارزیابی خودش را از بازیگران اصلی کاخ سفید و رویه‌های نامتعادل و تکانشی ترامپ برای اتخاذ تصمیم در موقعیت‌های مختلف شرح داده است.

ناشر این کتاب گفته که بولتون از کارهای ترامپ «حیرت‌زده» می‌شد و او را «رئیس‌جمهور می‌دید که برایش انتخاب شدن مجدد در انتخابات تنها مسئله‌ای بود که اهمیت داشت.»

افشاگری بولتون درباره درخواست ترامپ از چین

نیویورک تایمز نوشت: بولتون در کتاب خود که کاخ سفید تلاش می‌کند از انتشارش جلوگیری کند، نوشته است: «… مثلاً به نظر می‌رسید که آقای ترامپ نمی‌داند که بریتانیا یک قدرت هسته‌ای است و یک بار هم پرسید که آیا فنلاند بخشی از روسیه است. حتی مشاوران ارشد آقای ترامپ که همواره خود را وفادارترین افراد به او نشان می‌دادند، پشت سرش او را مسخره می‌کردند.»

حتما بخوانید:  نیمی از مخاطبان برترین‌ها به بورس خوشبین‌اند

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در خصوص تمسخر ترامپ از سوی مشاوران ارشد و سایر اعضای کابینه‌اش گفته است: «در سال ۲۰۱۸ در جریان دیدار آقای ترامپ با رئیس کره شمالی، مایک پامپئو وزیر امور خارجه یادداشتی را به دست من داد که روی آن نوشته بود: او کاملاً مزخرف می‌گوید.»

جان بولتون در بخش دیگری از کتاب خود فاش کرده است که دونالد ترامپ در جلسات توجیهی که برای آگاه شدن او از آخرین مسائل اطلاعاتی برگزار می‌شده، بیش از آن‌که شنونده باشد، گوینده بوده و به همین دلیل اغلب این جلسات صرفاً اتلاف وقت بوده‌اند.

به گفته این مقام سابق دولت آمریکا، دونالد ترامپ علاقه به ایجاد تقابل و اختلاف بین اعضای کابینه خود داشته و حتی یک بار به او [جان بولتون] گفته است که رکس تیلرسون [وزیر خارجه سابق] با استفاده از الفاظ زشت و توأم با تبعیض جنسیتی، نیکی هیلی [نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل] را مورد خطاب قرار داده است.

جان بولتون در بخشی از کتاب خود با اشاره به انتقادات شدید ترامپ از نحوه اداره ناتو، فاش کرده است که دولت ترامپ بیش از آنچه به نظر می‌رسیده، به خروج از ناتو نزدیک بوده است.

وی همچنین در کتاب خود نوشته است که ترامپ به‌طور آشکار سیاست خارجی آمریکا را به آینده سیاسی خود گره زده بوده است. به گفته مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، ترامپ سال گذشته در اجلاس گروه ۲۰ از «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور چین خواسته است که با خریداری حجم زیادی از محصولات کشاورزی از آمریکا موافقت کند تا از این طریق پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق جذب آرای شهروندان ایالت‌هایی که اقتصادشان وابسته به کشاورزی است، تضمین شود.

حتما بخوانید:  اعتراض سرخ‌ها به داوری با کمپین پروفایل سیاه

بولتون که از سیاستمداران نومحافظه‌کار آمریکا محسوب می‌شود، از آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۹۷) در کابینه دونالد ترامپ به‌عنوان مشاور امنیت ملی مشغول فعالیت شده بود. وی در سپتامبر سال گذشته میلادی (شهریور ۹۸) به‌دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد و جای خود را به «رابرت اوبرایان» داد.

بولتون در آستانه انتخابات، ترامپ را ضربه می‌کند؟

ترامپ: بولتون احمق است!

*رئیس جمهور آمریکا در واکنش به کتاب بولتون:

* بولتون احمق بی کفایت است و کتاب خسته کننده او مملو از دروغ است.

* همه چیز درباره من خوب گفته شده بود تا روزی که من او را اخراج کردم.

* یک احمق ملول کننده بدخلق که فقط خواهان جنگ بود؛ او هرگز سرنخی پیدا نکرده است!

بلایی که کینه‌ی «بولتون» بر سر «ترامپ» می‌آورد!

مصطفی فقیهی؛ فعال سیاسی در کاننال تلگرامی خود درباره افشاگری بولتون نوشت: 

* جان بولتون در کتاب جدیدش، دهها افشاگری درمورد ترامپ کرده و گاه تحقیر و تمسخر او!

* مثلا نوشته پمپئو در جریان دیدار ترامپ و کیم جونگ اون ترامپ را آدمی مزخرف نامیده! و گفته موفقیت در مقوله کره شمالی با این دیپلماسی احتمالش صفر است.

* بولتون⁩ همچنین نوشته ⁧ترامپ⁩ گفته روزنامه‌نگاران را باید زندانی کرد تا منابع اخبارشون در دولت‌ را لو بدهند. او اضافه کرده این مقامهای دولتی که به روزنامه‌نگاران اطلاعات می‌دهند باید اعدام شوند.

* جنجال جدید ⁧بولتون⁩ ، ترامپ را مجنون‌وار در مرز پرتگاه قرار می‌دهد؛ گرچه او به هر دستاویزی چنگ می‌زند تا «زنده» از این درّه‌ی مرگبار، بُرون آید.

‏* گرچه همگی مُتَّفِقَند که ⁧ترامپ⁩، موجودی سرکش و غیرقابل تحلیل است؛ اما بنشینیم و ببینیم حِقد و کینه‌ی بولتون، چه بر سرش خواهد ‌آورد!

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *