بیانیه رئیس تلگرام درباره فیلترینگ در ایران و چین بیانیه رئیس تلگرام درباره فیلترینگ در ایران و چین | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیانیه رئیس تلگرام درباره فیلترینگ در ایران و چین

بیانیه رئیس تلگرام درباره فیلترینگ در ایران و چین

جماران: پاول دوروف رییس تلگرام با انتشار بیانیه ای مدعی شده است که شرکتش از این پس روی مقابله با فیلترینگ در کشورهایی بجز روسیه، از جمله ایران و چین، تمرکز خواهد کرد.

در بیانیه رییس تلگرام که در کانال تلگرامی رسمی وی منتشر شده، آمده است: «در آوریل ۲۰۱۸ دولت روسیه تلگرام را در خاک این کشور فیلتر کرد. ما می دانستیم که چنین اتفاقی رخ خواهد داد، به همین دلیل وقتی فیلترینگ انجام شد، پیش از آن اپلیکیشن تلگرام را با سرورهای پروکسی و … تجهیز کرده بودیم.

اولین هفته فیلتر چالش برانگیز بود ولی پس از مه ۲۰۱۸، تلگرام به شکل گسترده در روسیه در دسترس قرار گرفت.»

دوروف در ادامه خاطرنشان کرده که «در نتیجه، تعداد کاربران تلگرام در روسیه کاهش پیدا نکرد – در اصل از مه ۲۰۱۸ (زمانی که فیلترینگ اعمال شد) دو برابر شده است.»

مالک تلگرام افزود: «هفته گذشته، دولت روسیه اعلام کرد که تصمیم گرفت که واقعیت را بپذیرد و اعلام کرد که تلگرام دیگر در روسیه فیلتر نیست. در بیانیه شان، آنها به پیام من که ۴ ژوئن صادر شده بود اشاره کردند، جایی که توضیح دادم چرا محدودیت گذاشتن منطقی نیست. از این تغییر باید استقبال کرد – و من امیدوارم که مداوم باشد.

دوروف در بخش پایانی بیانیه خود مدعی شده است: «نمی خواهیم این فناوری کهنه یا بلااستفاده شود. به همین دلیل است که تصمیم گرفتیم منابع مان را بر مکان های دیگری که تلگرام هنوز توسط دولت ها فیلتر شده متمرکز کنیم – جاهایی مثل ایران و چین.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  ادعای «هیلی» درباره تاثیر اقدامات آمریکا بر ایران

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *