بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیما بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیما | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیما

بیانیه سخنگوی دولت درباره سقوط هواپیما

علی ربیعی سخنگوی دولت در رابطه با سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی اطلاعیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

ضمن ابراز تسلیت مجدد دولت جمهوری اسلامی ایران به خانواده های داغدیده حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی ذکر چند نکته ضروری است:

۱- اکنون سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران کمیته بررسی سانحه را بر اساس مقررات ایکایو تشکیل داده است و با شفافیت ، دقت و سرعت تمام، با حضور و مشارکت کارشناسان از همه کشورهای مرتبط ، این سانحه هوائی را از همه جوانب فنی و اجرائی بررسی و به طور کامل اطلاع رسانی خواهد کرد.

۲ – طبق قواعد بین المللی، سازمان هواپیمایی کشوری از کشوری که سانحه در آن رخ داده است ( ایران) ، سازمان هواپیمایی کشوری از کشوری که صادر کننده گواهینامه صلاحیت پرواز است ( اوکراین ) ، مالک هوایپما ( اوکراین ) کارخانه سازنده هواپیما ( بوئینگ )و کارخانه سازنده موتور هواپیما (فرانسه )می توانند در فرایند تحقیق شرکت کنند. هم اکنون نماینده کشور اوکراین در ایران حضور دارد. ما از شرکت بوئینگ نیز می خواهیم نماینده خود را برای مشارکت در فرایند بررسی جعبه سیاه اعزام نمایند.

۳- از حضور کشورهای مرتبط دیگر که اتباع آنها در این حادثه تلخ جان باخته اند نیز در فرایند بررسی استقبال می کنیم.

۴ – بنا به دستور رئیس جمهور نتیجه بررسی های فنی و کارشناسی، به طور منظم و سریع، به اطلاع عموم ، بویژه خانواده های داغدار خواهد رسید.

۵- اعتقاد داریم این روشی اطمینان بخش برای همگان بویژه خانواده های داغدار خواهد بود.

۶ – امروز به روش کاملا حساب شده و شناخته شده در عملیات روانی به نقل از یک منبع آگاه از پنتاگون که خواسته نامش فاش نشود خبر اصابت دو موشک به هواپیمای اوکراینی را با اب و تاب در رسانه ها منعکس کرده است. در اینده که مشخص شد این ادعای دروغ عاری از حقیقت است هیچ کس مسئولیت این دروغ بزرگ را بر عهده نخواهد گرفت.

حتما بخوانید:  گفتگوی خبرساز احمدی‌نژاد درباره لس‌آنجلسی‌ها

۷- توصیه می کنیم دولت امریکا به جای دروغ پردازی و شکل دادن یک عملیات روانی ، به نتایج بررسی کمیته های ذکر شده در بند بالا دقت نمایند.

۸- در انتها متاسفم که سیستم عملیات روانی دولت آمریکا و همراهان آگاه و ناآگاه انها با این دروغ پردازی ها بر زخم های جانکاه خانواده های داغدار نمک می پاشند و برای تامین اهداف خود در این عملیات روانی خانواده های قربانیان این حادثه را نیز قربانی می کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *