بیانیه صدا و سیما درباره مسدود شدن حساب‌هایش در شبکه‌های اجتماعی بیانیه صدا و سیما درباره مسدود شدن حساب‌هایش در شبکه‌های اجتماعی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیانیه صدا و سیما درباره مسدود شدن حساب‌هایش در شبکه‌های اجتماعی

بیانیه صدا و سیما درباره مسدود شدن حساب‌هایش در شبکه‌های اجتماعی

خبرگزاری صبا: حساب برخی از شبکه‌های بین‌المللی صداوسیما در شبکه‌های اجتماعی چون فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب و گوگل پلاس مسدود شد.

مسدود شدن شبکه‌های بین‌المللی صداوسیما در شبکه‌های اجتماعی

حساب برخی از شبکه‌های بین‌المللی صداوسیما در شبکه‌های اجتماعی چون فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب و گوگل پلاس مسدود شد. معاونت برون مرزی صداوسیما با انتشار بیانیه‌ای به این اقدام اعتراض کرد و آن را نشانه اثرگذاری این شبکه‌ها در فضای رسانه‌ای جهانی دانست.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

طی روزهای گذشته حساب‌های برخی شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی در شبکه‌های اجتماعی فیس بوک، توییتر، یوتیوب و گوگل پلاس مسدود شده است. در بیانیه منتشر شده از سوی اداره این شبکه‌های اجتماعی علت مسدودسازی، گمراه‌سازی این حساب ها از طریق انتشار اطلاعات نادرست درباره منشأ بارگذاری و انتشار مطالب ذکر شده است.

معاونت برون مرزی صدا و سیما ضمن تقبیح و محکوم کردن این اقدام آن را مصداق بارز سانسور و جلوگیری از انتشار حقایق و دیدگاه‌های مختلف در شبکه های اجتماعی جهانی می داند. مسدود سازی رسانه های مستقل چه در نتیجه تصمیمی اداری توسط اداره شبکه های اجتماعی یادشده، یا متاثر از فشارهای بیرونی صاحبان ثروت و قدرت سیاسی و امنیتی در ایالات متحده آمریکا یا متحدان آن، در هر حال یک افتضاح سیاسی و رسانه ای است که در عصر ارتباطات و آزادی رسانه ها رخ می دهد.

رسانه های مستقلی چون پرس تی وی، هیسپان تی وی، العالم، سحر، الکوثر و … جز انتشار واقعیت هایی که دولت آمریکا و متحدانش علاقه ای به انتشار آن ندارند، جرم دیگری مرتکب نشده اند که مستحق مسدود سازی و بسته شدن باشند. جرم شبکه هیسپان تی وی که با بیش از نیم میلیون نفر دنبال کننده در یوتیوب هویتی کاملا آشکار و اعلام شده دارد، نه گمراه سازی، بلکه افشای جنایات رژیم صهیونیستی و اربابان آن و به تصویر کشیدن جنایاتی است که علیه بشریت در فلسطین و یمن و مناطق دیگر جهان می شود.

حتما بخوانید:  تکذیب سکته سید محمد خاتمی

جرم شبکه ای شناخته شده مانند “العالم” که سال ها است در مسیر افشای توطئه های دشمنان ملت های منطقه از سوریه گرفته تا عراق و بحرین و لبنان و فلسطین و … پیشتازی می کند، نه اطلاعات نادرست که عریان ساختن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کودک کشی رژیم سعودی در یمن است.

جرم شبکه پرس تی وی مقابله با گمراه‌سازی افکار عمومی غرب و خنثی‌سازی نقشه‌های سیاسی و تبلیغاتی آمریکا و متحدانش در اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی دروغین است نه آنچه در بیانیه فیس بوک تحت عنوان اقدامات گمراه کننده، ادعا شده است.

اقدامات چند روز اخیر صاحبان سازمان های شبکه های اجتماعی جهانی چون فیس بوک و یوتیوب و توییتر و … در خفه کردن صدای رسانه های مستقل این واقعیت را آشکار می سازد که گویی شعارهای زیبای آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات تنها زینت المجالس سلطه‌گران جهان است که در سایه آن گروه های تروریست و آدمکش های حرفه ای چون داعش و رژیم های کودک کش در منطقه با آسودگی خاطر به فعالیت در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و حقیقی با استفاده از تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای مشغولند و در مقابل رسانه‌های مستقل افشاگر حامی حقوق مظلومان و ستم‌دیدگان محکوم به خاموشی و سکوت هستند.

معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی بار دیگر با محکومیت مسدود سازی رسانه های ایرانی مستقل در شبکه های اجتماعی و اینترنت و تکذیب قاطع ادعای اداره کنندگان آن تاکید میکند این رسانه ها با سربلندی و افتخار همواره به شعار دفاع از مظلومان و افشای جنایات نظام سلطه و ایادی آن در منطقه و جهان و انعکاس صدای بی صدایان در جهان وفادار خواهند ماند و حق اقدامات حقوقی و پیگیری بین المللی قانونی علیه اقدام کنندگان به ایجاد محدودیت برای رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی را محفوظ میدانند.

حتما بخوانید:  امروز ۷۱ راکت جنگ قره‌باغ به خداآفرین اصابت کرد

این فشارها و محدود سازی ها بی تردید نشان از تاثیر گذاری قابل توجه رسانه های مستقل بر افکار عمومی علیرغم هیاهوی گوش خراش تبلیغات و جریان های رسانه ای سلطه گران مستکبر و هراس آنان از روشن شدن واقعیت ها و افشای حقایق دارد و این مسیری است که رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اعتماد به نفس همچون گذشته در آن گام برخواهند داشت.

معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران»

بنابراین گزارش، چندین سال است شبکه‌های اجتماعی چون فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب و گوگل پلاس در ایران فیلتر هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *